Reklama

Z REGIONU. Mimo zakazu spacerował kompletnie pijany po ulicy

Opublikowano: wt, 7 kwi 2020 14:03
Autor:

Z REGIONU. Mimo zakazu spacerował kompletnie pijany po ulicy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za niestosowanie się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, odpowie 29-latek, który w niedzielny wieczór spacerował ulicami Mielca. Kiedy jeden z mieszkańców zwrócił mu uwagę, mężczyzna zdenerwował się i próbował zniszczyć kosz przy ulicy Staffa. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Dyżurny mieleckiej policji odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym, agresywnym mężczyźnie, który szedł ulicą Staffa w Mielcu. Według zgłaszającego mężczyzna miał kopać kosz stojący na chodniku. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali mężczyznę, który w kontakcie z funkcjonariuszami zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów i nakazu natychmiastowego powrotu do domu, gdyż bezcelowe przemieszczanie się jest w obecnej sytuacji zabronione.

29-letni mieszkaniec Mielca oświadczył, że nic nie obchodzą go zakazy i nadal był agresywny. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do komendy gdzie został przebadany na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie - relacjonuje KPP Mielec.

Policjanci sporządzili dokumentację, na podstawie której 29-latek odpowie za naruszenie prawa dotyczącego bezcelowego przemieszczania się oraz naruszenie przepisów porządkowych związanych z zachowaniem się w miejscach publicznych w czasie epidemii, a także za zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Postępowanie w sprawie wykroczeń popełnionych przez mielczanina znajdzie swój finał w sądzie.

Większość mieszkańców powiatu mieleckiego stosuje się do wydawanych zaleceń w zakresie ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz zakazów przemieszczania się. Zdarzają się jednak osoby, które wykazują skrajną nieodpowiedzialność, lekceważąc przepisy z błahych powodów. Wobec tych osób, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje - zauważają funkcjonariusze.

Obecnie mieleccy policjanci prowadzą 30 postępowań o wykroczenie z art. 116 Kodeksu Wykroczeń, który mówi o nieprzestrzeganiu nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej, a także 12 postępowań o przestępstwo z art. 161 Kodeksu Karnego mówiący o tym, że kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE