Reklama

Z regionu: Mielczanin wśród najwybitniejszych Polaków w USA

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum prywatne

Z regionu: Mielczanin wśród najwybitniejszych Polaków w USA - Zdjęcie główne

foto Fot. Archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wybitny Polak w USA - ten konkurs to najważniejsza nagroda przyznawana Polonii poza odznaczeniami państwowymi. W 2020 roku w kategorii osobowość zwyciężył mielczanin Janusz Młynek, jeden z najwybitniejszych trenerów szermierki w USA.

Janusz Młynek urodził się  22 czerwca 1951 roku w Chrzanowie, ale jego rodzina szybko przeprowadziła się do Mielca, gdzie była ciekawa praca w zakładach WSK.

Kiedy Janusz Młynek był w I klasie Technikum Mechanicznego w Mielcu, w szkole ukazała się informacja o poszukiwaniu zawodników do sekcji szermierczej Gryfu.  

- Chodziłem do klasy razem z Leszkiem Lechocińskim i kiedy ukazała się ta informacja o naborze do sekcji szermierczej postanowiliśmy się zgłosić. Pamiętam, że na pierwsze zajęcia przyszło z 50 osób. Z czasem większość wykruszyła się  i została nieduża grupa napaleńców

– wspomina Janusz Młynek.

W grupie tej (...)
  CZYTAJ DALEJ »   (wychodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy