Reklama

Z REGIONU. Akt wandalizmu na cmentarzu. Sprawcy w rękach policji

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Akt wandalizmu na cmentarzu. Sprawcy w rękach policji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zniszczone kwiaty, wiązanki oraz krzyże – taki widok końcem października zastały osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców tego czynu.

Już po kilku dniach mundurowi ustalili, że odpowiedzialne za to mogą być młode osoby, które w nocy z 25 na 26 października przebywały w parku Skrzęczyna, znajdującym się przy cmentarzu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

- Policjanci ustalili, że taj nocy młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz. Tam 18-letni mieszkaniec Zagorzyc zaczął niszczyć groby. Widząc to, 14-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego również zaczęła dewastować cmentarz. Jak się później okazało, 18-latek miały przy sobie środki odurzające - informują funkcjonariusze z KPP w Ropczycach. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, jak również sprzedaży środków odurzających. 18-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i został aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast sprawa nieletniej trafi do sądu rodzinnego.

CZYTAJ TEŻ: Akt wandalizmu na kolbuszowskim cmentarzu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE