Reklama

Z PODKARPACIA. Ukraińscy celnicy cofnęli z granicy prezenty dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Ukraińscy celnicy cofnęli z granicy prezenty dla dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce celnicy z Ukrainy zatrzymali transport mikołajkowych prezentów dla polskich dzieci w obwodzie lwowskim.

Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południo-Wschodnich w Tarnowie i tarnowskie szkoły organizują świąteczne dary dla Polaków z Ukrainy. W tym roku przygotowali paczki dla 500 dzieci ze wsi Pnikut, Czyszki, Strzelczyska oraz Lipniki.
W paczkach znajdowały się słodycze, maskotka oraz wyprawka szkolna.
W przeddzień mikołajek transport prezentów oraz dzieci i młodzież ruszyli z Tarnowa. Mieli spędzić na Ukrainie dwa dni. Na przejściu w Medyce celnicy oświadczyli, że paczek jest za dużo, a od 1 stycznia zmieniły się przepisy. Celnicy kazali otwierać paczki z upominkami, by sprawdzić, czy nie doszło do przemytu.
Po wielogodzinnej kontroli autobus z darami zawrócił do Tarnowa, a paczki trafiły do okolicznych domów dziecka oraz ośrodków terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE