Reklama

Z PODKARPACIA. Słuchali głośno muzyki. Policjanci znaleźli w ich samochodzie 14 worków substancji psychotropowych

Opublikowano: czw, 25 kwi 2019 11:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieleccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w bagażniku mieli blisko 15 kg substancji psychotropowych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Wobec dwóch z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, pozostali dwaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Uwagę policjantów, patrolujących pod koniec marca teren mieleckiej starówki, przyciągnął samochód bmw, w którym kilku mężczyzn słuchało głośno muzyki. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę samochodu oraz jego trzech pasażerów. Byli to mieszkańcy województw świętokrzyskiego i lubelskiego. Podczas interwencji podejrzenia policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie się mężczyzn. Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu ujawnili w bagażniku plecak oraz torbę, w której znajdowało się 14 worków z nieznaną substancją. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że może to być substancja psychotropowa. Czterej mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policyjne badania laboratoryjne potwierdziły, że zatrzymana substancja to środek psychotropowy służący między innymi do wytwarzania dopalaczy. Podczas przeszukań w domach zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kolejną porcję substancji psychotropowej. Łącznie zabezpieczono 15 kg tej substancji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej oraz jej udzielanie 26 i 27-letniemu mężczyźnie. Obaj są mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. Na wniosek policjantów, poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Wobec dwóch pozostałych mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 21-letni mieszkaniec województwa lubelskiego oraz 23-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego również usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych.

W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze zabezpieczyli dwa pojazdy należące do podejrzanych. Mężczyźni w czasie przesłuchań złożyli wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.