Reklama

Z PODKARPACIA. Rzeszowianka wydała książkę. Miasto miejscem akcji |WYWIAD FOTO FILM|

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Rzeszowianka wydała książkę. Miasto miejscem akcji |WYWIAD FOTO FILM| - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na co dzień jest nauczycielką - wieczorami spełniała swoje marzenie pisząc własną powieść. W końcu zadebiutowała 20 listopada - jej pierwsza książka "Następnym razem" zbiera bardzo pozytywne recenzje. Porozmawialiśmy z Karoliną Winiarska, rzeszowską pisarką na temat jej dzieła, emocji, jakie jej towarzyszyły podczas wydawania powieści oraz planów na przyszłość.

Jak zrodził się pomysł na książkę?

Zupełnie przypadkowo - nigdy nie planowałam ani nawet nie aspirowałem do bycia pisarką, tworzenia. Nagle, pod wpływem bardzo przebojowych kobiet w moim otoczeniu, które spełniały swoje marzenia - pomyślałam - dobrze byłoby zrobić coś dla siebie. Przychodzi taki czas w życiu kobiety, po trzydziestce, zakłada rodzinę i w końcu ma czas, żeby pomyśleć o sobie. To był moment zainspirowany odwagą innych kobiet w moim otoczeniu.  

Przyznam szczerze, że raczej nie jest to typowe po ustatkowaniu. Ludzie raczej myślą wtedy o chwili spokoju niż wydawaniu książki, prawda?

Takie osoby mają potrzebę zrobienia czegoś dla siebie. W końcu dużo robią dla innych. W pewnym momencie przychodzi potrzeba skupienia się na sobie. W moim przypadku była to potrzeba przekazania historii, która gdzieś się we mnie zrodziła. Uznałam, że to był odpowiedni moment.

Akcja Pani książki dzieje się w Rzeszowie?

Moja główna bohaterka dorasta w Rzeszowie. W międzyczasie podróżuje jednak do Argentyny - jest tam dość rozbudowany wątek(...)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE