Reklama

Z PODKARPACIA. Kolejne cofnięte liczniki w samochodach. O ile?

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Kolejne cofnięte liczniki w samochodach. O ile? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki, w styczniu zatrzymali do kontroli drogowej 10 pojazdów, w których nie zgadzały się stany liczników. Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów, jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jarosławskiej komendy od początku stycznia, zatrzymali do kontroli drogowej 10 pojazdów w których nie zgadzał się stan liczników. Mundurowi działając w ramach nowych uprawnień kontrolują aktualny stan drogomierza.

W niedzielę, w Jarosławiu na ul. Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego volkswagenem. Po zweryfikowaniu danych w systemie informatycznym okazało się, że przebieg ostatniego badania technicznego był mniejszy o ponad 188 tys. kilometrów.

- relacjonuje KPP Jarosław.

W poniedziałek funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali do kontroli drogowej w Jarosławiu, kierującego bmw. W tym przypadku licznik pojazdu mógł zostać „cofnięty” o ponad 10 tys. kilometrów.

- informują funkcjonariusze.

Teraz policjanci we wszystkich przypadkach wyjaśniają jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Policja przypomina:

Od 25 maja 2019 r. zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru to przestępstwo z art. 306a kodeksu karnego i zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłanego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE