Reklama

Z PODKARPACIA. Chcieli przemycić tysiące paczek papierosów

Opublikowano: sob, 22 lut 2020 23:01
Autor:

Z PODKARPACIA. Chcieli przemycić tysiące paczek papierosów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W miniony czwartek połączony patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz KAS zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn. W aucie ujawniono ponad 8 tys. paczek papierosów z przemytu. Dalsza kontrola mieszkań tych mężczyzn doprowadziła do odkrycia magazynu kontrabandy.

Do zdarzenia doszło w czwartek (20 lutego) w Łańcucie na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej wspólnie z funkcjonariuszami KAS prowadzili tam kontrolę drogową. Ich działania skupiały się zwalczeniu nielegalnej migracji oraz przemytu.

Kontrabandę ujawniano w trakcie kontroli jednego z aut. Wytypowanym oplem podróżowało dwóch obywateli Polski, mieszkańców Podkarpacia w wieku 40 oraz 45 lat. Mężczyźni przewozili 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Mundurowi postanowili sprawdzić również miejsca zamieszkania mężczyzn. Pod jednym z adresów w Jarosławiu ujawnili kolejne 1,5 tys. paczek.

 - W działaniach uczestniczył pies służbowy Aris. Miał nosa do papierosów, pomógł w znalezieniu żmudnie przygotowanych skrytek - przekazał rzecznik prasowy.

Łącznie zabezpieczono kontrabandę wartą ponad 130 tys. złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE