Reklama

Z KRAJU: Będzie stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią! Co to oznacza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Z KRAJU: Będzie stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią! Co to oznacza? - Zdjęcie główne

Mateusz Morawiecki | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rada Ministrów postanowiła wystąpić do Prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego na okres 30 dni - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Na granicy polsko-białoruskiej trwa kryzys migracyjny. W miejscowości Usnarz Górny położonej tuż przy granicy z Białorusią, od kilku tygodni koczuje kilkudziesięcioosobowa grupa imigrantów. Podające się za Afgańczyków osoby proszą o azyl w Polsce, jednak władze nie chcą dopuścić do ich wejścia na terytorium RP. Przez całą dobę uchodźców pilnują służby MON, Straż Graniczna i policja. Początkowo ustawiono tam również konstrukcję z drutu kolczastego. Teraz żołnierze ustawiają też ponad dwumetrowy płot wykończony concertiną. Według doniesień osób obecnych na miejscu, stan zdrowia przybyszy pogarsza się. Nie mogą skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Białoruś nie dopuściła również do przekroczenia granicy przez polską ciężarówkę z humanitarną.

CZYTAJ TAKŻE:

Sytuacja na granicy z Białorusią jest cały czas kryzysowa, jest cały czas napięta, a to z podstawowego względu, że reżim Łukaszenki postanowił poprzez przetransportowanie ludzi głównie z Iraku na terytorium Białorusi, wypchnąć tych ludzi na terytorium Polski, Litwy, Łotwy po to, żeby wprowadzić element destabilizujący na terytorium naszych krajów. Rada Ministrów dzisiaj postanowiła wystąpić do Prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni.

- wskazuje premier Mateusz Morawiecki.

Co to oznacza? Przedstawiamy zakazy, które będą obowiązywać w wyznaczonych miejscach (...) CZYTAJ DALEJ - SPRAWDŹ PROJEKT UCHWAŁY>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy