Reklama

Z Gminnego Ośrodka w Cmolasie odchodzi jedna z lekarek

Opublikowano: ndz, 14 cze 2020 09:57
Autor:

Z Gminnego Ośrodka w Cmolasie odchodzi jedna z lekarek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Szkoda, bo ta pani jest lekarzem z powołania lubianym przez pacjentów - mówi nasz Czytelnik, który teraz zastanawia się, czy będzie musiał zmienić lekarza rodzinnego.

Z placówki odchodzi lek. med. Danuta Madej, która jest anestezjologiem. Informację tę potwierdził nam Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej. Jak powiedział, doktor Madej, pracująca w cmolaskim ośrodku, poinformowała dział organizacyjny, że nie chce tam już pracować. Dyrektor Strzelczyk dodał, że będzie musiał skierować tam innego lekarza, który pracuje w jednym z ośrodków prowadzonych przez kolbuszowski Zakład Opieki Zdrowotnej. Zapewnił, że zajmie się tym tematem.

 

Co z pacjentami?

 

Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie nie otrzymał jeszcze oficjalnego pisma na temat odejścia doktor Danuty Madej z Ośrodka Zdrowia w Cmolasie.

Co z pacjentami, którzy zapisani byli do cmolaskiego ośrodka do dr. Madej? Jak informuje Rafał Śliż, rzecznik Narodowego Funduszy Zdrowia w Rzeszowie, aby korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, należy w wybranej przez siebie przychodni dokonać wyboru lekarza i pielęgniarki. Kobiety oraz noworodki i niemowlęta obojga płci, do ukończenia drugiego miesiąca życia, objęci są również opieką położnej. - W sytuacji, gdy lekarz nie może udzielać świadczeń w dotychczasowym miejscu, pacjent powinien wypełnić deklarację wyboru ponownie - wyjaśnia Rafał Śliż.

Może to zrobić w nowym miejscu, w którym zatrudnienia znalazł jego obecny lekarz, pielęgniarka czy położna. Może również pozostać w tej samej przychodni, dokonując wyboru z pozostałego personelu medycznego. - W pierwszej wersji, wskazane jest skopiowanie, choć głównej części swojej dokumentacji medycznej, gdyż oryginał zostaje w placówce, w której powstała kartoteka pacjenta. Przy którejkolwiek jednak opcji, nie ma obaw, jeśli deklaracja nie zostanie podpisana w tym samym dniu, w którym pracownik medyczny zmienił miejsce pracy. Deklaracja jest prostym dokumentem, w którym pacjent podaje swoje podstawowej dane i składa podpis potwierdzający wybraną osobę, która będzie sprawowała nad nim opiekę medyczną - uspokaja rzecznik prasowy rzeszowskiego NFZ.  

Jak nadmienia, konieczne jest wzięcie ze sobą dokumentu tożsamości, a cała procedura nie powinna zająć więcej niż kilka minut czasu, stając się obowiązującą od momentu złożenia podpisu.

 

Drugi ośrodek

 

Przypomnijmy, że obok ośrodka w Cmolasie, prowadzonego przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej, gmina Cmolas wybudowała budynek z przeznaczeniem na świadczenie usług zdrowotnych. Wynajmem zainteresowało się Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego, które jeszcze w ubiegłym roku, w czerwcu podpisało umowę najmu z cmolaską gminą. W dalszym ciągu stoi on jednak pusty, mimo planów otwarcia go we wrześniu 2019 roku.

 Otwarcie z pewnością spowolnił problem znalezienia odpowiednich specjalistów oraz wybuch pandemii koronawirusa w ostatnich miesiącach. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ośrodek wynajęty przez Majdańskie Centrum Medyczne ma uruchomić się w tym roku. Nie ma jednak oficjalnych informacji, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić. 

 

GMINNY OŚRODEK ZDROWIA W CMOLASIE

Pacjenci mogą korzystać ze świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej udzielanych przez:
- lek. med. Halinę Samojedny (specjalista pediatra),
- lek. med. Danutę Madej (anestezjolog), która poinformowała SP ZOZ, że odchodzi z cmolaskiego ośrodka,
- pielęgniarki środowiskowe -Janinę Gazdę, Kazimierę Skowron,
- pielęgniarkę POZ Halinę Serafin,
- w ramach gabinetu zabiegowego wyposażonego m.in. w aparat EKG, aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi, aparat do pomiaru i bieżącego odczytu poziomu glukozy we krwi, otoskop.

W ośrodku uruchomiono również punkt poboru materiału do badań biologicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Pacjent

    Ja cenie gminny ośrodek zdrowia w Majdanie, dużo lekarzy miedzy innymi pediatra, internista

  • 2 lata temu | ocena +2 / -1

    Pacjent

    Brawo dla pani dr Madej ktora postapila slusznie w osrodku w cmolasie panuje tylko plotkarstwo opluwanie pacjeta i pomawianie Sprawa pani dr Madej dotyczyla atak na pania doktor o posadzenie nieslusznie o przyjecie pacjeta niby zakazonego ktory nikogo nie zarazil bezczelnosc wobec pani dr Madej byla wyjatkowa i dobrze pani dr postapila odchodzac