Reklama

Wywóz śmieci znów na ostatnią chwilę?

Opublikowano:
Autor:

Wywóz śmieci znów na ostatnią chwilę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ubiegłym roku w dzikowieckiej gminie przetarg na wywóz śmieci na 2020 rok ogłoszony został stosunkowo późno. Czy w tym roku będzie tak samo?

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy Dzikowiec, by zorientować się na temat przetargu. Jak poinformował nas pracownik gminy, obecnie prowadzone są przygotowania do jego zamieszczenia. Dowiedzieliśmy się, że przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie początkiem listopada. 

Do tej pory wywozem śmieci zajmowało się Konsorcjum FCC sp. z o.o. - Lider z partnerem Przedsiębiorstwem Handlowo - Usługowym "Zieliński" tak, jak w przypadku gminy Majdan Królewski oraz gminy Niwiska. 


TO MOŻE CIĘ TAKŻE ZAINTERESOWAĆ: Nie ma ich już wśród nas. Wspominamy zmarłych


W gminie Dzikowiec jak dotąd poza planowaną podwyżką wywozu śmieci, która została zatwierdzona w 2019 r., nie było żadnych wzrostów cen za usługę.

Jak poinformowano nas,  ciężko jest stwierdzić, czy kwota odbioru odpadów dla mieszkańców się nie zmieni. Nasza rozmówczyni podkreśliła, że gmina będzie starać się, by zwiększenia opłat nie było. Na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalone, jaką kwotę zamierza przeznaczyć gmina z budżetu na wywóz śmieci. Wszystko obecnie jest w trakcie oceny i wyliczeń. Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE