Reklama

Wystawiła na sprzedaż ekspres do kawy. Straciła kilka tysięcy złotych. Kolejne mieszkanki powiatu kolbuszowskiego oszukane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva.

Wystawiła na sprzedaż ekspres do kawy. Straciła kilka tysięcy złotych. Kolejne mieszkanki powiatu kolbuszowskiego oszukane - Zdjęcie główne

Kobiety straciły łącznie ponad 4 tysiące złotych. Można było tego uniknąć. | foto Canva.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka tysięcy złotych straciły mieszkanki naszego powiatu, oszukane podczas transakcji internetowych. Jedna z kobiet straciła swoje pieniądze sprzedając ekspres do kawy, a druga została oszukana podczas sprzedaży maszyny do scrapbookingu.

Po raz kolejny kolbuszowscy policjanci przyjęli zgłoszenia od oszukanych mieszkanek powiatu kolbuszowskiego podczas transakcji internetowych. Łącznie poszkodowane straciły ponad 4 tysiące złotych.

Blisko 3 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która kilka dni temu wystawiła na sprzedaż ekspres do kawy. Na jej ogłoszenie odpowiedziała zainteresowana zakupem osoba, która w wiadomości podała link do firmy kurierskiej, która miała odebrać i dostarczyć przesyłkę.

- Po otwarciu linka pojawił się błąd, ale następnego dnia sprzedająca ponownie otrzymała wiadomość z linkiem i prośbą o uzupełnienie danych. Kobieta uzupełniła informacje dotyczące danych personalnych i adresu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nie podawała danych dotyczących bankowości elektronicznej. Pomimo tego, zaraz po otwarciu linka, otrzymała na swój telefon informację o wykonaniu przelewu w wysokości blisko 3000 złotych na obcy rachunek. Kobieta zablokowała swoje konto i złożyła zawiadomienie o przestępstwie

- relacjonuje kolbuszowska policja.

Natomiast w środę (18 stycznia) do kolbuszowskiej jednostki zgłosiła się inna mieszkanka naszego powiatu. Kobieta powiadomiła, że na jednej z popularnych platform internetowych, wystawiła do sprzedaży urządzenie do scrapbookingu.

Niedługo potem kobieta otrzymała wiadomość od zainteresowanej zakupem osoby wraz z linkiem do potwierdzenia płatności. Po otwarciu linku, w przeglądarce otworzyła się strona, na której sprzedająca wybrała swój bank i dane karty płatniczej.

- Kiedy następnego dnia kobieta chciała się zalogować do swojej płatności elektronicznej, okazało się to niemożliwe. Zadzwoniła na infolinię swojego banku, gdzie dowiedziała się, że poprzedniego dnia z jej konta wykonano trzy przelewy na łączną kwotę ponad 1700 złotych. Dodatkowo pracownik banku powiadomił ją, że kilka godzin wcześniej z jej rachunku usiłowano wypłacić pieniądze z jednego z bankomatów w Warszawie

- informują mundurowi.

W obydwu sprawach kolbuszowscy policjanci prowadzą postępowania. Funkcjonariusze przypominają, że transakcja za pośrednictwem stron internetowych, niesie za sobą ryzyko oszustwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy