Reklama

Reklama

Wyrzuć jak masz je w domu. Lody Milki wycofane

Opublikowano: 3 sierpnia 2021 06:27
Autor: | Zdjęcie: iStock

Wyrzuć jak masz je w domu. Lody Milki wycofane - Zdjęcie główne

foto iStock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Producent znanych słodyczy podjął decyzję o wycofaniu ich ze sprzedaży na terenie kilkunastu krajów Europy. Wśród nich znalazły się też popularne lody, które muszą zniknąć z obrotu w Polsce.

W Polsce tylko lody

ZOBACZ TAKŻE: 8 sierpnia: Koncert Psalmów Dawidowych - Cmolas 2021

Firma Froneri, która produkuje słodycze takie jak Nestlé, Milka, Toblerone, Oreo czy Princessa, poinformowała publicznie o stwierdzeniu w nich obecności szkodliwego dla zdrowia tlenku etylenu. W Polsce dotyczy to jedynie niektórych lodów, jednak wadliwe produkty trafiły do sprzedaży w kilkunastu różnych krajach.

- Na podstawie informacji dostarczonych przez dostawcę możemy potwierdzić, że ten problem dotyczy Francji, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Malty, Danii, Polski, Portugalii, Andory, Austrii, Holandii, Belgii, Grecji, Cypru i Rumunii

– potwierdził portalowi polsatnews.pl Piotr Kuna, Krajowy Kierownik ds. Zasobów Ludzkich i PR z Froneri.

Stężenie jest niskie, ale składnik szkodliwy

Producent wadliwych lodów wyjaśnił, że stabilizatory stosowane do produkcji słodyczy przez firmę Froneri, używane są w ilościach, które nie powinny spowodować ryzyka związanego z ich spożyciem. Po wykryciu w nich tlenku etylenu, którego używanie w Unii Europejskiej jest zabronione, przedsiębiorstwo zdecydowało się profilaktycznie wycofać z obrotu produkty obarczone prawdopodobieństwem wystąpienia niepożądanego składnika.

Komisja Europejska komentuje

- Bezpieczeństwo produktów spożywczych wprowadzanych na rynki UE ma ogromne znaczenie dla Komisji Europejskiej. Właśnie dlatego wdrożyliśmy system, system wczesnego ostrzegania o żywności i paszach (RASFF), aby zapewnić szybką wymianę informacji przez państwa członkowskie i umożliwić ich szybką skoordynowaną reakcję w przypadku wykrycia zagrożeń dla zdrowia publicznego

– tak do sprawy odniósł się Stefan De Keersmaecker, rzecznik komisji zajmujący się bezpieczeństwem żywności, którego o komentarz poprosiła Polska Agencja Prasowa.

O jakie lody chodzi?

W Polsce wyodrębniono sześć produktów marki Milka, które mogą zawierać tlenek etylenu. Producent wskazał szczegółowe informacje, które pomogą w zweryfikowaniu lodów wycofanych ze sprzedaży. Oto lista:

 

graf. froneri.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

    Lodziarz

    Lody Ekipy pewnie też to zawierają ale się o tym nie mówi bo mamusie kupują w ciemno dla dzieciaków a firma zaciera dłonie z zadowolenia bo kasa płynie za nic