Reklama

Wypadek w Weryni. Minęło pięć lat od tej tragedii [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wypadek, do którego doszło w sobotę wielkanocną, 26 marca 2016 roku, na zawsze zmienił życie wielu osób. Około godz. 9.30 doszło do tragedii, która zakończyła się śmiercią pięciu młodych ludzi.

Na krętej, śliskiej drodze w Weryni bus, którym jechali piłkarze na mecz do Wólki Pełkińskiej, zderzył się z samochodem ciężarowym, którym kierował 51-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego.

 

Ofiarami tragicznego wypadku byli: Patryk Szewczak z woj. lubelskiego, bracia Kamil i Rafał Pydychowie z Mielca, Kamil Oślizło z pow. mieleckiego oraz Mariusz Korzępa z Kolbuszowej. Busa prowadził Kamil H. On, oraz jeszcze dwóch piłkarzy, ocaleli. 

Przeszło rok od tej tragedii (19 maja 2017 r.) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał wyrok, uznając oskarżonego Kamila H. za winnego nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym i skazał go na karę jednego roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. 

- Jednocześnie sąd zaliczył skazanemu na poczet orzeczonej kary okres zatrzymania i orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz zadośćuczynienia na rzecz dwojga oskarżycieli posiłkowych w łącznej kwocie 30 tys. złotych

- informuje Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. 

 

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wyrokiem z 10 października 2017 roku utrzymał powyższy wyrok w mocy, korygując jedynie rozstrzygnięcie w zakresie kosztów postępowania. 

Czy Kamil H. spędził zasądzony czas w więzieniu?

- Niestety, nie mogę aktualnie udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące wykonania orzeczonej kary, ponieważ akta postępowania wykonawczego zostały dołączone do akt innej sprawy (cywilnej) i wraz z nią przesłane do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie

- wyjaśnia rzecznik. 

Jak dodaje, udało mu się ustalić, że skazanemu udzielano odroczenia wykonania kary, jego wniosek o ułaskawienie pozostawiono bez biegu, a postanowieniem Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z 23 stycznia 2020 r. warunkowo zwolniono skazanego z reszty kary pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy