Reklama

Wyjazd wójta pod kontrolą

Opublikowano: ndz, 4 cze 2017 12:58
Autor:

Wyjazd wójta pod kontrolą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Członkowie komisji rewizyjnej zajęli się na ostatnich obradach (24 maja) wyjazdem wójta do Warszawy, w sprawie którego na kwietniowej sesji zainterweniował jeden z radnych. Zastrzeżeń co do samego wyjazdu nie było. Radni podzielili się jednak swoimi uwagami, co do wypowiedzi wójta na forum.

Przypomnijmy, że pisemny protest do rady gminy złożył na sesji w kwietniu Janusz Grochala, radny ze Staniszewskiego. W piśmie samorządowiec zarzucał między innymi to, że wójt pojechał na wycieczkę z uczniami w celach prywatnych, w godzinach pracy i na koszt społeczeństwa. Zdaniem radnego wójt miał również wchodzić w kompetencje nauczycieli. Z zarzutami nie zgodził się włodarz Raniżowa Władysław Grądziel, który przyznał, że do Warszawy pojechał w celu służbowym, aby spotkać się z posłem Zbigniewem Chmielowcem. Wójt wspomniał też, że reprezentował gminę. 

Wobec zbieżności zdań zdecydowano, że sprawę wyjazdu wójta do Warszawy zbada komisja rewizyjna.

Protest niezrozumiały
Rozpatrywanie protestu przez komisję rewizyjną jej przewodniczący Mateusz Niemczyk rozpoczął od odczytania jego treści. Jako pierwsze głos zabrały przybyłe specjalnie na tę część obrad dyrektorki gimnazjum w Woli Raniżowskiej i Raniżowa, które organizowały wycieczkę. Jak powiedziały, przyszły, by odnieść się do zarzutów, które w piśmie wskazał radny ze Staniszewskiego. - Jesteśmy tutaj, bo protest jest dla nas niezrozumiały. Chciałybyśmy zaprezentować nasze stanowisko - powiedziała Renata Zawartka, dyrektor Gimnazjum w Raniżowie. Zdaniem obu dyrektorek wójt miał prawo pojechać na wycieczkę i reprezentować gminę.  - W szkole, na lekcjach wiedzy o społeczeństwie cały czas mówimy uczniom, że organem prowadzącym szkołę jest wójt gminy i on jest reprezentantem gminy na zewnątrz. Nie macie państwo pojęcia, kim dla dzieci był na wycieczce wójt. Wy macie tego wójta na co dzień, ale dla dzieci to jest ktoś, kto nadał tej wycieczce prestiż - tłumaczyła kobieta. 

Jak dodała dyrektor gimnazjum, wyjazd nie był na pewno dla wójta formą rekreacji i turystyki.  - Wyjeżdżaliśmy wpół do piątej rano, wracaliśmy po północy. Czy państwo uważają, że pilnowanie 49 uczniów jest rekreacją? 

Więcej w 22 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  Raniżowianin

  tam gdzie sie dwóch bije tam trzeci korzysta! podobno Sobolewski po przemówieniu w kosciele przed Biskupem został juz namaszczony na nowego wójta Raniżowa

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  wolanin

  Wójt Grądziel niech pilnuje dzieci swoich projektów budowlanych.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Wolanki

  Radny Grochala niech pilnuje dzieci i krow

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Wolanka

  A tak swoja drogą, to imć wójt nie był cały czas z wycieczką. Znowu mija się z prawdą, czy też brak połączeń między pólkulami?

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  wolan

  Nie ma to jak schować się za plecami kobiet. Ot i znalazł się bohater.