Reklama

Reklama

Wyjątkowy kalendarz na 2019 rok od policji z kolbuszowskim akcentem | ZDJĘCIA | WIDEO |

Opublikowano: czw, 6 gru 2018 19:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Fotografie przedstawiające różne sytuacje z codziennej służby i życia funkcjonariuszy Policji Państwowej zostały zawarte na 12 kartach kalendarza. Wydając go policja zamierza pomóc wdowom i sierotom.

Reklama

W 2019 roku przypadnie 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Właśnie w związku z tym wydarzeniem autorzy kalendarza postanowili odbyć podróż w czasie.

- Inspiracją były fotografie sprzed blisko 100 lat, z okresu dwudziestolecia międzywojennego, które dokumentowały służbę, ale także życie policjantów II Rzeczypospolitej - wyjaśnia Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Część nakładu przeznaczona została na wsparcie podopiecznych rzeszowskiego oddziału Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i pomoc wymienionej fundacji.

Ponieważ liczba kalendarzy jest ograniczona - aby otrzymać egzemplarz, trzeba najpierw skontaktować się telefonicznie pod numerami 510 997 021 lub 796 872 316 i zarezerwować kalendarz, a następnie przekazać datek w wysokości co najmniej 20 zł na konto:

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

PKO BP VI O/Warszawa

74 1020 1068 0000 1802 0059 9167

Tytuł wpłaty: "Darowizna oddział Rzeszów – kalendarz Policja 2019"

Pomysłodawcami inicjatywy są: komisarz Wojciech Kulig, który wykonał fotografie do kalendarza oraz podkom. dr Marcin Dziubak i sierżant sztabowy Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie.

Wydanie kalendarza było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Policjantów, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz prezydenta Rzeszowa.

Autorów kalendarza w realizacji tego pomysłu wsparło wiele instytucji i osób prywatnych, udostępniając ubiory, rekwizyty, pojazdy i miejsca, gdzie organizowane były sesje fotograficzne.

Zdjęcia powstały m.in. w skansenu w Kolbuszowej (Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej) i w parku wokół pałacu zbudowanego przez rodzinę Wodzickich w Tyczynie.

W sesjach uczestniczyli m.in. przedstawiciel Automobilklubu Rzeszowskiego, który użyczył swojej kolekcji zabytkowych pojazdów oraz członkowie Kolbuszowskiego Towarzystwa Retrocyklistów.


Fot. Wojciech Kulig / Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.