Reklama

"Wyjaśnienia" w sprawie głośnego odwołania koncertu zespołu Cree w Raniżowie. Kto zapłaci 40 tysięcy złotych rekompensaty zespołowi Cree, który nie wystąpił?

Opublikowano:
Autor:

"Wyjaśnienia" w sprawie głośnego odwołania koncertu zespołu Cree w Raniżowie. Kto zapłaci 40 tysięcy złotych rekompensaty zespołowi Cree, który nie wystąpił?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Raniżów (4 września) w ogniu pytań radnych stanął właściciel agencji, która podpisała umowę z zespołem Cree. Tłumaczył się też wójt gminy.

Przypomnijmy, że koncert zespołu Cree został odwołany na cztery dni przed występem w Raniżowie. O raniżowskim samorządzie zrobiło się głośno, ale w tym negatywnym sensie. Informacja podana przez managera zespołu obiegła bowiem całą Polskę.

Na sesji gościł Tomasz Cierpich, właściciel agencji MuzoTeam, który w sprawie koncertu najpierw podpisał umowę z zespołem, a później razem z wójtem koncert odwołał.

Zabolało najbardziej

Temat rozpoczął podczas obrad Ryszard Rzeszutek, przewodniczący rady gminy Raniżów. - Dużo radnych dzwoniło do mnie w ostatnim czasie. Pamiętacie państwo, że były różnego rodzaju artykuły w prasie. Chodzi o ten nieszczęsny koncert, który miał odbyć się 2 sierpnia tego roku. Było tam mówione, że to wina radnych, że koncert ten został odwołany. Mam tutaj między innymi maila z Antyradia, w którym pytali nas między innymi o to, "czy prawdą jest, jak twierdzi zespół, że agencja organizująca koncert otrzymała informację, że radni gminy nie życzą sobie występu zespołu rockowego oraz czy rada gminy zna twórczość zespołu - streścił szef rady. Jak dodał, w nawiązaniu między innymi do tego maila i innych telefonicznych zapytań, rada gminy wydała oświadczenie w tej sprawie. Rzeszutek odczytał na forum także jego treść. Następnie zwrócił się bezpośrednio do obecnego na sesji Tomasza Cierpicha. - Panie Tomaszu, mam do pana pytanie, bo głównie był (względem radnych - przyp. red.) kierowany taki zarzut, że cztery dni przed koncertem rada gminy go odwołała. To mnie najbardziej zabolało - zaznaczył.

Poprawione

Jak wyjaśnił Tomasz Cierpich, informację o tym, że to radni mieli odwołać koncert zespołu, podał do publicznej wiadomości manager grupy Cree, a nie on sam. - Dlatego "radni" zostali poprawieni później na "włodarzy" - wyjaśnił. Dodał, że koncert został odwołany po ustaleniach, które podjął razem z wójtem.

- Odwołaliśmy koncert zespołu Cree, ponieważ gmina nie przyznała funduszy na ten koncert. Ja osobiście podpisałem umowę na dwa zespoły, przy czym koncert jednego zespołu (Milano - przyp. red.) się odbył, żeby impreza trwała, a drugi koncert wspólnie odwołaliśmy. Wyszło, jak wyszło, myślę, że nie ma teraz nad czym dyskutować. Mogę przeprosić tylko fanów zespołu i wszystkich zaangażowanych w ten koncert - powiedział właściciel agencji MuzoTeam.

 

Jak źle, to wina radnych

"Wyjaśnienia" złożone przez przedstawiciela agencji muzycznej nie wystarczyły jednak Ryszardowi Rzeszutkowi, który drążył temat dalej. - Był pan na komisji, która obradowała przed sesją i podczas niej przedstawił pan plan imprezy (pod nazwą Pożegnanie lata - przyp. red.). Czy rada udzieliła panu jakiegoś zezwolenia na podpisywanie umów z wykonawcami? Większość radnych dowiedziała się o tym (zdarzeniu - przyp. red.) z mediów - stwierdził Rzeszutek. - Byłem lekko zbulwersowany taką postawą, bo jak jest coś nie tak, to (odpowiada - przyp. red.) rada, a jak jest ładnie, to wtedy gmina i pan wójt - wyjaśnił szef rady.

- Mam nauczkę na przyszłość i liczę na to, że tak, jak powiedziałem wcześniej, kwota 40 tysięcy złotych, bo tyle jestem w plecy w tym momencie, jakoś z czasem rozejdzie się po kosztach - poinformował na sesji Tomasz Cierpich, właściciel MuzoTeam`u.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE