Wychowankowie Fregaty Kolbuszowa zdobyli 14 medali w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wychowankowie Fregaty Kolbuszowa zdobyli 14 medali w Ostrowcu Świętokrzyskim - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI Aż 14 medali zdobyli wychowankowie Fregaty Kolbuszowa w rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Zawody te odbyły się w przedostatni weekend marca. Do zmagań przystąpiło 193 zawodników z 17 klubów województwa podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Kolbuszowski klub reprezentowało 9 zawodników. - Dzięki doskonałej postawie zdobyliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej oraz punktacji drużynowej, zdobywając 14 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych – podkreślał dumny trener Bartek Pietryka.

Sztafety 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie Szklarz, Szewc, Wójcik, Skowroński i 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie Wójcik, Woźniak, Szklarz, Skowroński zdobyły dwa srebrne medale. Braian Skowroński zdobył trzy złote medale na dystansie 100 metrów i 200 metrów stylem grzbietowym, 400 metrów stylem dowolnym. Do tego dołożył srebrny medal na 200 metrów stylem zmiennym.

Mikołaj Wójcik zgarnął złoty medal na 100 metrów stylem motylkowym i brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym. Julia Szklarz zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym, czwarte miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym i piąte miejsce na 400 metrów stylem dowolnym. Szczepan Wójcik zdobył srebrny medal na 400 metrów stylem dowolnym, brązowy medal na 200 metrów stylem zmiennym.

Popisał się Wiktor Blicharz. Wywalczył srebrny medal na 200 metrów stylem klasycznym i brązowy na 100 metrów stylem klasycznym. Skutecznie powalczył również Michał Szostak. Zdobył brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, piąte miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym i szóste miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.

– Wszyscy zasłużyli na pochwały. Trzeba im życzyć wytrwałości w realizacji kolejnych sportowych celów – zaznaczał Pietryka. - W zawodach również brali udział Milena Szewc, Kornelia Woźniak i Karol Rzemień, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, poprawiając wszystkie swoje rekordy życiowe – podsumował trener Fregaty.