Reklama

Wybudują najdroższy sąd na Podkarpaciu. Kwota powala [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To ma być nowoczesny, a zarazem funkcjonalny i odpowiadający na potrzeby pracowników wymiaru sprawiedliwości budynek. Tak o powstającej nowej siedzibie sądu mówili uczestnicy konferencji prasowej.

Nowoczesny obiekt ma być wizytówką wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj także: Wyjechał do pracy w Niemczech i zaginął

- Potrzebujemy nowoczesnych sądów i taki właśnie budujemy. To obecnie największa tego typu inwestycja na Podkarpaciu. Opiewa na ponad 66 mln złotych

- powiedział minister Marcin Warchoł.

Wicemarszałek Piotr Pilch, który reprezentował w tym spotkaniu Samorząd Województwa Podkarpackiego, podkreślał, jak ważna jest to dla Przemyśla inwestycja.

- To będą nie tylko nowe, lepsze warunki pracy dla sędziów i pracowników sądu, ale także dla interesantów 

- podkreślał wicemarszałek Pilch.

Nowy budynek sądu ma poprawić warunki pracy i zwiększyć powierzchnię z obecnych niespełna 2 tys. metrów kwadratowych do ponad 7,7 tys. mkw (wraz z dotychczasową siedzibą). 

Projekt gmachu wykonała krakowska pracownia projektowa F-11. Budynek będzie wpisywał się w istniejący gmach, tworząc wspólną przestrzeń.

- Największym wyzwaniem dla architektów była różnica terenu pomiędzy ulicami Mickiewicza i Tuwima, gdzie znajduje się działka, na której powstaje nowy gmach. Na szczególną uwagę zasługiwać może propozycja dużego doświetlenia atrium, poprzez zastosowanie oszklenia holu i uzyskanie większej ilości światła słonecznego w strefie, w której odbywać się będzie obsługa interesantów

- mówią architekci..

Inwestycja finansowana jest w całości ze środków budżetu państwa. Okres realizacji zadania nie powinien przekroczyć zgodnie z umową 42 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy