Reklama

Wybił szybę i próbował włamać się do kaplicy w Przyłęku. Sprawa trafi do sądu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Parafia Ostrowy Tuszowskie.

Wybił szybę i próbował włamać się do kaplicy w Przyłęku. Sprawa trafi do sądu - Zdjęcie główne

Straty oszacowano na 100 złotych. | foto Parafia Ostrowy Tuszowskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przeciwko 19-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego, który próbował włamać się do kaplicy pw. św. Stanisława Kostki w Przyłęku (gm. Niwiska), zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Straty wyceniono na 100 złotych.

Kaplica należy do parafii w Ostrowach Tuszowskich (gm. Cmolas). Mieści się ona nieopodal szkoły podstawowej w Przyłęku, przy samej drodze. Do zdarzenia miało dojść 23 października.

Wśród mieszkańców krążą pogłoski, że włamać miało się do środka w samej bieliźnie dwóch mężczyzn. Miało również dojść między nimi do bójki i pchnięcia jednego z nich nożem. Tego natomiast nie potwierdza kolbuszowska policja.

Pewne jest to, że po wybiciu szyby, 19-letni mężczyzna próbował wejść do środka. O szczegółach poinformowała nas kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

- Kolbuszowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia kaplicy w Przyłęku. Zdarzenie zgłosił świadek, który widział mężczyznę wybijającego kawałkiem drewna szybę w kapliczce i usiłuje wejść do środka. Mężczyzna powiadomił policję. Funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy. Straty wyceniono na 100 złotych. Zarzuty uszkodzenia kapliczki usłyszał  następnego dnia 19-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego

- przekazała funckjonariuszka.

Mężczyzna przyznał się przed mundurowymi do popełnienia wykroczenia. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE