Reklama

Wtargnęli z atrapą karabinu do szkoły w Woli Raniżowskiej. Sąd zdecydował o karze dla nastolatka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: News4Media

Wtargnęli z atrapą karabinu do szkoły w Woli Raniżowskiej. Sąd zdecydował o karze dla nastolatka  - Zdjęcie główne

Sąd Rodzinny w Kolbuszowej podjął decyzję w sprawie jednego z nastolatków. | foto News4Media

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwaj nastolatkowie wtargnęli do szkoły w Woli Raniżowskiej z atrapą karabinu. Podczas lekcji zamaskowane osoby wyciągnęły z klasy jednego z uczniów. Sąd Rodzinny w Kolbuszowej zdecydował o karze dla "żartownisiów".

Do tego zdarzenia doszło 20 października ubiegłego roku w szkole w Woli Raniżowskiej (gm. Raniżów). W trakcie trwającej lekcji, weszło dwóch zamaskowanych 16-latków - byłych uczniów tej szkoły.

- Zamaskowane osoby wyprowadziły z klasy jednego z uczniów, 15-letniego mieszkańca tej gminy. Z ustaleń policjantów wynika, że 16-latkowie mieli kominiarki na twarzach, a jeden z nich trzymał w ręce przedmiot przypominający karabin, jak się okazało, była to plastikowa atrapa broni - relacjonowała wówczas Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej.

Żart nastolatków z Woli Raniżowskiej

Po chwili wyprowadzony uczeń wrócił na lekcję i oświadczył nauczycielowi, że sytuacja została zainscenizowana przez niego i jego znajomych - miał to być żart. Z informacji przekazanych przez szkołę wynika, że okoliczności tego zdarzenia zostały wyjaśnione przez dyrekcję szkoły. Sprawą ostatecznie zajęła się policja, a następnie Sąd Rodzinny w Kolbuszowej. 

Sąd rodzinny zdecydował

Marek Nowak, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu poinformował nas, że wobec jednego nieletniego sąd w Kolbuszowej zastosował nadzór rodziców. Sprawa dotycząca drugiego nastolatka została odroczona do 8 marca. 

Czym jest nadzór rodzicielski? Rodzice lub opiekun obarczony nadzorem musi zacząć bardziej interesować się tym, co jego dziecko robi i jak się zachowuje - czy to w szkole, czy w kontaktach nie tylko z rówieśnikami. Z kolei dziecko objęte nadzorem musi być posłuszne wobec rodziców czy opiekuna. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy