Reklama

WRACAMY DO TEMATU: Co dalej ze szkołą specjalną?

Opublikowano:
Autor:

WRACAMY DO TEMATU: Co dalej ze szkołą specjalną? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po upływie określonego czasu szef gminy doczekał się odpowiedzi od starosty w sprawie szkoły specjalnej. Co odpisał Józef Kardyś?

Przypomnijmy, że Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zwrócił się z pytaniem do szefa powiatu. Sprawa dotyczyła Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. - Czy zarząd powiatu kolbuszowskiego rozważa w okresie najbliższych 5 lat podjęcie działań zmierzających do poprawy warunków lokalowych placówki na Dolnej? - mogliśmy wyczytać z pisma skierowanego do szefa powiatu.

Szukanie pomocy

Rzecz w tym, że wieloletnie prognozy finansowe gminy nie napawają optymizmem. Dzieje się tak ze względu na zadania, których urząd miasta podejmie się w najbliższym czasie. Mowa między innymi o budowie kolei aglomeracyjnej, rewitalizacji gospodarki ściekowej, a zadania te niosą za sobą duży wkład pieniężny. Co za tym idzie, wyklucza to możliwość polepszenia warunków funkcjonowania Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej  Dolnej.

Pracują nad odpowiedzią

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela Urzędu Miejskiego w  Kolbuszowej, starosta w piśmie zwraca się do burmistrza o sprecyzowanie. Szef powiatu chce konkretów co do oczekiwań gminy wobec starosty i szkoły specjalnej. Jak podkreśla Krzysztof Matejek, sekretarz urzędu, przygotowywana jest odpowiedź.

Nad przygotowaniem konkretów pracuje Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, i Ireneusz Kogut, inspektor do spraw oświaty. Jak zaznacza w rozmowie z Korso sekretarz Matejek,  odpowiedź do starosty może zostać wysłana do końca tego tygodnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE