Reklama

Wracają rozprawy do kolbuszowskiego sądu. Odwołano 411 rozpraw

Opublikowano: sob, 6 cze 2020 11:00
Autor:

Wracają rozprawy do kolbuszowskiego sądu. Odwołano 411 rozpraw  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sądach okręgowych i rejonowych na Podkarpaciu odwołano większość rozpraw. Odbywają się tylko te najpilniejsze. Podobnie jest w kolbuszowskim sądzie. Sytuacja powoli wraca jednak do normy.

Jak informuje Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, w okresie od 13 marca do 20 maja  w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej odwołano łącznie  411 rozpraw (w tym 119 spraw cywilnych, 170 spraw karnych i 122 sprawy rodzinne i nieletnich). Do 12 marca wszystkie rozprawy odbywały się w normalnym trybie.

Jak udało nam się dowiedzieć, nowe terminy odwołanych rozpraw ustalane są na bieżąco, a to, na kiedy zostaną wyznaczone, zależy od konkretnej sprawy. Od jej charakteru i sytuacji w danym wydziale i referacie. - W związku z powyższym udzielenie precyzyjnej odpowiedzi w tej sprawie nie jest możliwe - zaznacza sędzia Nowak.

W sądach odbywały się tylko rozprawy pilne, np. w sprawie o tymczasowy areszt. Od 13 marca do 20 maja w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej przeprowadzono łącznie 19 rozpraw w sprawach pilnych.

Jak poinformowała nas dzisiaj (wtorek, 2 czerwca) Dorota Kozubal, prezes Sądu Rejonowego w Kolbuszowej, powoli wszystko wraca do normy, a rozprawy zostają wznawiane. Osoby zainteresowane terminami rozpraw mogą je znaleźć na stronie internetowej kolbuszowskiego sądu, szukając po sygnaturze spraw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE