Reklama

Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego 2019 wybrany. Kto nim został?

Opublikowano:
Autor:

Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego 2019 wybrany. Kto nim został?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2019 roku otrzymała Ewa Kopeć z Huty Komorowskiej. Nagrodzona dyplom oraz statuetkę odebrała podczas sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego, w piątek, 27 grudnia.

Organizatorem konkursu na Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego jest Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. W tym roku konkurs ogłoszony został już po raz dziewiąty. Jego celem jest uhonorowanie działaczy społecznych, podejmujących bezinteresowną aktywność na rzecz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.
 Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało czworo kandydatów do tytułu Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego 2019. W gronie tym znaleźli się Ewa Kopeć z Huty Komorowskiej, Jarosław Mazur z Kolbuszowej, Leszek Micek z Huciny oraz Grzegorz Romaniuk z Kolbuszowej.

Ewa Kopeć jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunktem na Uczelni Warszawskiej oraz kuratorem społecznym ds. rodzin i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej.

- Jest osobą skromną, uczciwą oraz godną zaufania. Bardzo lubi pracę z dziećmi oraz młodzieżą. Z dużym zaangażowaniem realizuje powzięte zadania i dąży do finalizacji zamierzonych celów. Swoją kreatywnością i pomysłami potrafi zjednywać sobie ludzi - czytamy na stronie starostwa.

Od 2003 roku jest członkiem lokalnego Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Komorowskiej, a od 2015 jego prezesem. Dzięki osobistemu zaangażowaniu pani Ewy udało się przeprowadzić wiele akcji charytatywnych na terenie całej gminy Majdan Królewski, ale również dla potrzebujących poza granicami Polski, na Ukrainie i w Afryce. Pani Ewa osobiście podjęła się duchowej adopcji dwojga dzieci z Afryki, jest propagatorem tej inicjatywy w gminie Majdan Królewski. Ponadto zrealizowała ok. 28 różnych projektów, skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Inicjatywy te obejmowały obszary z zakresu: edukacji, kultury, sportu, profilaktyki, turystyki i pomocy społecznej. Często były kierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wpływały na integrację lokalnych środowisk oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego. Projekty swoim zakresem obejmowały nie tylko mieszkańców Huty Komorowskiej, gminy Majdan Królewski, ale również wiernych Diecezji Sandomierskiej i Rzeszowskiej.
 
Ewa Kopeć aktywnie współpracuje z Publiczną Szkołą Podstawową w Hucie Komorowskiej, Komorowie, Majdanie Królewskim i Krzątce, Kołem Gospodyń „Dworzanki”, OSP w Hucie Komorowskiej, Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Majdanie Królewskim i Nowej Dębie oraz samorządem gminnym. Czynnie współpracuje z parafiami dekanatu raniżowskiego, będąc sekretarzem grupy synodalnej dekanatu i członkiem Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w dekanacie. Ściśle współpracuje z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Diecezji Sandomierskiej oraz wolontariatem misyjnym im. Kard. Adama Kozłowieckiego dla Diecezji Sandomierskiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE