Reklama

Wójt pisze do prezydenta w sprawie braku autobusów

Opublikowano:
Autor:

Wójt pisze do prezydenta w sprawie braku autobusów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na brak połączeń autobusowych narzekają mieszkańcy Toporowa. Radny Walczyk interweniuje, aby przedłużyć kursy z Mielca.

Jak zauważa Ryszard Walczyk, radny z Ostrów Tuszowskich, mieszkańcy Toporowa zwracają się z prośbą o możliwość zorganizowania transportu zbiorowego dla dzieci i młodzieży do szkoły oraz dorosłych mieszkańców do Mielca. - Aktualnie nie ma żadnego połączenia autobusowego, z którego mogliby korzystać - podkreśla rajca. 

Przedłużenie trasy 

Radny Walczyk zwrócił się w tej sprawie do wójta gminy Cmolas. - Wnoszę o przedłużenie trasy autobusu podmiejskiego relacji Mielec-Szydłowiec do Toporowa - zaapelował. 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że podjął już odpowiednie działania w tym kierunku. - Wystąpiłem na piśmie do prezydenta Mielca o przyjęcie do realizacji zadania w zakresie lokalnego transportu zbiorowego polegającego na przedłużeniu trasy linii 43 relacji Mielec-Szydłowiec do miejscowości Toporów. Linię tę obsługują autobusy przedsiębiorstwa komunikacji w Mielcu, którego właścicielem jest gmina miejska Mielec - wyjaśnia włodarz. 

Pisma do wójta 

Jak nadmienia wójt Galek, wystąpił on również w piśmie do wójta gminy Mielec, która partycypuje w kosztach linii nr 43 o wyrażenie zgody na wydłużenie trasy do miejscowości Toporów. - Zgoda wójta gminy Mielec jest niezbędna do zawarcie porozumienia międzygminnego pomiędzy gminą Cmolas a gminą miejską Mielec w zakresie przewozu osób z miejscowości Toporów do Mielca - dodaje Eugeniusz Galek. 

Aktualnie gmina Cmolas oczekuje na odpowiedź na swoje prośby ze strony gminy miejskiej Mielec i gminy Mielec. Pozytywna odpowiedź pozwoli na podjęcie rozmów dotyczących kosztów partycypacji i spisania stosownego porozumienia. 
O dodatkowe wyjaśnienia prosił Ryszard Walczyk, radny na ostatniej sesji gminy Cmolas, w piątek, 27 grudnia. - Od kiedy możemy się spodziewać, że ten MKS ruszy? Czy jest szansa, że od 1 lutego będzie on przedłużony do przystanku w Toporowie? - pytał radny.
Jak podkreślił wójt, w styczniu są ferie, więc gmina będzie się starać, aby od lutego uruchomić transport.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE