Reklama

Wójt: - Konkurencji się nie boimy

Opublikowano:
Autor:

Wójt: - Konkurencji się nie boimy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni wyrazili oficjalną zgodę na dzierżawę pomieszczeń magazynowych obok Niepublicznego Punku Przedszkolnego "Mały Miś" w Raniżowie, a tym samym na rozbudowę prywatnej placówki. Przed powiedzeniem ostatecznego "tak", jedni samorządowcy podzielili się swoimi wątpliwościami.

Z wnioskiem o 10-letnią dzierżawę pomieszczeń magazynowych przyległych do punktu przedszkolnego zgłosiła się  do urzędu gminy 13 września ubiegłego roku Iwona Sasiela, szefowa Niepublicznego Przedszkola "Mały Miś" w Raniżowie. Właścicielka miała już wtedy w planie rozbudowę i modernizację placówki. W tym celu złożyła wniosek o dofinansowanie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Na wrześniowej sesji szefowa przedszkola otrzymała pozytywną opinię na korzystanie z gminnych pomieszczeń i rozbudowę punktu. Wójt zadeklarował wtedy okres dzierżawy na trzy lata. Na ostatniej sesji (25 maja) samorządowcy oficjalnie, bo podejmując uchwałę, zgodzili się, by właścicielka placówki przez 10 najbliższych lat wynajmowała pomieszczenia gminy i rozbudowała jego budynek. Jak sama przyznała, o dofinansowanie unijne się stara, ale nie wyklucza też rozbudowy przedszkola na własny koszt.  - Na chwilę obecną chciałabym, tak czy inaczej, rozpocząć rozbudowę na własny koszt i później, jeżeli uda mi się uzyskać pieniądze z projektu, to część moich nakładów zostanie pokryta właśnie z tego projektu - powiedziała na sesji Iwona Sasiela, szefowa "Małego Misia" w Raniżowie.

Więcej w 26 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE