Reklama

Wojenne mogiły w Majdanie Królewskim do remontu. Gmina otrzymała dofinansowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Majdan Królewski

Wojenne mogiły w Majdanie Królewskim do remontu. Gmina otrzymała dofinansowanie - Zdjęcie główne

Mogiły na cmentarzu wojennym w Majdanie Królewskim zostaną wyremontowane. | foto UG Majdan Królewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kwatera na cmentarzu wojennym w Majdanie Królewskim zostanie odnowiona. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z budżetu państwa.

35 tysięcy złotych -  takiej wysokości dotację celową otrzymała gmina na odnowienie mogił na cmentarzu w Majdanie Królewskim. Jakie prace zostaną wykonane?

Planowana inwestycja przewiduje remont kwatery, miejsc spoczynku i mogił wojennych, m.in. powstańca z 1863 roku oraz żołnierzy Wojska Polskiego.

Kwatera zlokalizowana jest w obrębie cmentarza parafialnego. To dwie ziemne mogiły zbiorowe o powierzchni 40 metrów kwadratowych, otoczone betonowym krawężnikiem. Przed laty pochowano tutaj nieznaną liczbę niezidentyfikowanych żołnierzy polskich, którzy polegli w walkach z Niemcami podczas II wojny światowej. 

Na mogiłach ustawione są metalowe krzyże. Na niewielkim cokole z godłem orła widnieje napis: Ku pamięci żołnierzy W.P. poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-44.

Wartość kosztorysowa inwestycji opiewa na kwotę 46 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej brakujące 11 tys. zł gmina dołoży z własnego budżetu. Ma to się okazać w najbliższym czasie.

Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, poinformowała w rozmowie z nami, że prace remontowe rozpoczną się niezwłocznie po otrzymaniu pozytywnej decyzji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu i podpisaniu stosownej umowy dotacyjnej z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

Cmentarz parafialny w Majdanie Królewskim:


Źródło: Google Maps

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy