„Na wszelki wypadek” w TVP Nauka oglądać można we wtorki o godz. 19. Dzisiaj (9 maja) będziemy mogli obejrzeć kolejny odcinek telewizyjnego programu z udziałem Wojciecha Machowskiego, ratownika medycznego z Kolbuszowej.
- W sposób przystępny, prosty tłumaczymy tematy pierwszej pomocy. Tematy, które są dobrane do programu są bardzo często spotykane więc tym bardziej zyskuje on na wartości. Dla każdego laika, udzielane wskazówki, są łatwe do zrozumienia
- mówi w rozmowie z Korso Wojciech Machowski.
Miesiąc temu (4 kwietnia) w premierowy odciek poprowadził Wojciech Machowski, ratownik medyczny z Kolbuszowej, który w swoim zawodzie pracuje od blisko 15 lat. Tydzień później ponownie zobaczyliśmy go na ekranie.
- TVP Nauka wystartował z nowym programem, który całkiem dobrze się zapowiada. Miałem okazję wziąć udział w tym przedsięwzięciu i wydaje mi się, że całkiem fajnie wyszło. Pomysł programu, realizacja - szacun dla pomysłodawców. Goście, z którymi można było się spotkać, pełen profesjonalizm. Jeśli nie masz dziś wieczorem żadnych planów i znajdziesz 30 minut dla TVP to zapraszam do obejrzenia telewizyjnego debiutu
- zachęca Wojciech Machowski. Program TVP Nauka wyemituje cykl poradnikowy, który poinstruuje, jak należy się zachować w sytuacjach wymagających nagłej pomocy medycznej. W rozmowie z Korso zdradza, że w pierwszym sezonie programu "Na wszelki wypadek" zaplanowano siedem odcinków. Dwa z nich poprowadzi Wojciech Machowski.
Doceniany za pracę
Wojciech Machowski od wielu lat pomaga w nagłych sytuacjach nie tylko w powiecie kolbuszowskim. Ratownik z Kolbuszowej pracował również na stanowisku dyspozytora w Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Mielcu. Niejednokrotnie był wyróżniany i doceniany za swoją pracę.Przypomnijmy, że Wojciech Machowski (pracując jako dyspozytor w Krakowie) koordynował akcją ratowniczą w 2019 roku, kiedy piorun uderzył w Giewont. Kilka miesięcy później otrzymał honorowe odznaczenie od ministra zdrowia. W ostatnim czasie Wojtek Machowski, Damian Marut i Bartek Śliwa stanęli na podium XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Katowicach.
Na ekranie
Nowy program w TVP Nauka pokazuje, że nikt z nas nie liczy się z tym, że niespodziewanie może spotkać go jakiś nagły wypadek czy uraz. Nikt też nie nosi przy sobie apteczki, leków czy środków opatrunkowych. - Warto więc wiedzieć, jak zachować się w różnych, nagłych okolicznościach, kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc, a nie możemy wezwać karetki.Cykl „Na wszelki wypadek” rozpocznie tematyka zakrztuszeń, a w kolejnych odcinkach autorzy programu skupią się na udzielaniu pierwszej pomocy przy zawale, udarze, złamaniach i śpiączce cukrzycowej. W programie, oprócz porad udzielanych przez ratowników medycznych, zaprezentowane zostaną animacje 2D i ciekawe felietony - czytamy w zapowiedzi programu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.