Reklama

Reklama

Włodarze z powiatu kolbuszowskiego odebrali z rąk wojewody ponad 11 milionów

Opublikowano: 29 września 2019 07:30
Autor:

Włodarze z powiatu kolbuszowskiego odebrali z rąk wojewody ponad 11 milionów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 11 milionów złotych symbolicznie przekazanych zostało w poniedziałek (23 września), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, samorządowcom z powiatu kolbuszowskiego. Fundusze trafią na remonty dróg oraz budowę nowych odcinków chodników.

Jedna z milionowych dotacji trafiła do samorządu Powiatu Kolbuszowskiego. Józef Kardyś, starosta kolbuszowski wraz z Wojciechem Cebulą, wicestarostą, odebrali z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz dyrektora Wydziału Infrastruktury PUW w Rzeszowie Krzysztofa Sopla dofinansowanie w wysokości 3 370 007 zł. Fundusze te pozwolą na realizację czterech zadań. 

Plany

Wśród nich znajdują się budowa chodnika dla pieszych w Dzikowcu przy drodze powiatowej Jagodnik - Cmolas - Mechowiec - Dzikowiec na długości 845 m. Wartość zadania wynosi 1 250 000 zł, przy czym kwota dofinansowania wynosi milion złotych, wkład własny to 250 000 zł. Remont drogi powiatowej Werynia-Kłapówka, w miejscowości Werynia na długości 1,67 km. Wartość inwestycji wynosi 1 018 360 zł, przy czym dofinansowanie przyznano w wysokości 814 688 zł, wkład własny wynosi 203 672 zł. Remont drogi powiatowej Kosowy - Niwiska - Kamionka - Sędziszów Młp. w miejscowościach Hucina i Niwiska na długości 212 m. Wartość zadania wynosi 463 137 zł, dofinansowanie przyznano w kwocie 370 510 zł, wkład własny wynosi 92 627 zł. Remont drogi powiatowej Kolbuszowa Dolna – Kopcie w miejscowościach Mechowiec, Płazówka na długości 2,1 km. Wartość zadania 1 481 011 zł, dofinansowanie wynosi 1 184 808 zł, a wkład własny 296 202 zł.

- Milionowa dotacja, przyznana Powiatowi Kolbuszowskiemu, pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa podkarpackiego - mówi Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa. 

W uroczystym przekazaniu dofinansowania uczestniczył poseł RP Zbigniew Chmielowiec. Parlamentarzysta podkreślił, że uruchomienie funduszu dróg samorządowych znacznie wpłynie na poprawę nawierzchni oraz zwiększy bezpieczeństwo poprzez budowę nowych odcinków chodnika. Starosta kolbuszowski Józef Kardyś z kolei dodał, że przyznana dotacja pozwoli na realizację aż czterech zadań. – Dzięki tym funduszom będziemy mogli wybudować chodnik w Dzikowcu, odremontować drogę powiatową w Weryni, odcinek w gminie Niwiska oraz w gminie Dzikowiec – wyjaśnia szef powiatu.

Dotacje dla gmin

Oprócz władz powiatu kolbuszowskiego dofinansowanie z funduszu dróg samorządowych otrzymały również lokalne samorządy. Gminie Cmolas zostało przyznane 635 882 zł. Pieniądze z dofinansowanie pozwolą na realizację dwóch zadań. Gmina Kolbuszowa otrzymała 3 426 634 zł na wykonanie jednego zadania. 645 768 zł gmina Raniżów wykorzysta na jedno zadanie.  Gmina Majdan Królewski wyda na dwa zadania 3 086 160 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Antonow

  Budowlańcy wracajcie z Paryża, bo okoliczni wykonawcy startując w przetargach dają ceny wyższe niż w Szwajcarii, a na rękę płacą tyle co na Ukrainie. Trzeba przerwać ten proceder. Kolbuszowianie wracajcie z Paryża, przecież tam śpicie w mokrych piwnicach a tu dom z czterema tarasami ;) się buduje za ceny jak w Szwajcarii!!!

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  Wybory

  Wybory się zbliżają to robią pokaz jak małpy w cyrku. Niech sobie jeszcze dyplom wydrukują i walną nad łóżkiem.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  drobne

  Ale drobne

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  adam

  bedą mieć so defraudowac,

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Ołówek

  A kiedy pieniądze na fotowoltaike na którą zapisy były 3 lata temu?