Reklama

Parking wielopoziomowy w Kolbuszowej. Nowy pomysł władz miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Parking wielopoziomowy w Kolbuszowej. Nowy pomysł władz miasta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miasto od wielu lat boryka się z problemem braku miejsc postojowych. Rozwiązaniem ma być parking i to dwupoziomowy, który ma powstać na gminnej działce w okolicy tzw. dużego ronda.

Miejsc postojowych brakuje przede wszystkim w centrum miasta. Nie lepiej jest w okolicach ulicy Kolejowej, gdzie oprócz przedszkola (do którego uczęszcza ponad setka dzieci), działają przedsiębiorstwa, Oddział Nefrologii i Dializoterapii czy Środowiskowy Dom Samopomocy.

Jest potencjał

Jan Zuba, burmistrz miasta, nie ukrywa, że problem braku miejsc parkingowych jest mu doskonale znany. Zapewnia jednak, że magistrat ma pewne plany, które zdecydowanie ułatwiłyby życie kierowcom.

- Widzimy pewien potencjał w wykorzystaniu działki należącej do gminy, tak zwanej łączki przy rondzie. Chcielibyśmy, żeby w tym miejscu pojawił się w przyszłości parking dwupoziomowy skomunikowany z poziomem drogi wojewódzkiej, zaraz za mostem - mówił na ostatniej sesji (22 lutego) włodarz gminy.


Trzeba się dogadać

Budowa takiego obiektu nie będzie należeć do tanich inwestycji. Urząd miejski już teraz stara się znaleźć inwestora, który wyłoży na ten cel gotówkę.

- Trzeba szukać rozwiązania najbardziej korzystnego dla gminy. To nie może być parking, gdzie będzie szlaban i będą mogli wjechać tylko klienci centrum handlowego, absolutnie nie. Szukamy kompromisu, który pozwoli połączyć ze sobą potrzeby centrum handlowego, miasta i mieszkańców - zapewnił Jan Zuba.

Z korzyścią

Chociaż, jak zaznaczył burmistrz, budowa dwupoziomowego parkingu to "perspektywa długofalowa", to gmina ma już za sobą wstępne rozmowy na ten temat z zarządcą dróg krajowych. Planowana inwestycja znajdowałaby się bowiem w okolicy ronda na krajówce.

- Część tego ronda leży na naszej gminnej działce. Tę działkę przekażemy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale pod pewnymi warunkami - podkreślił Jan Zuba. - Chcemy uzyskać korzystne warunki, jeśli chodzi o wykorzystanie naszej działki pod miejsca parkingowe i tak się stanie - zapewnił.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy