Reklama

Wkrótce ruszy remont ul. Fabrycznej

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 12:57
Autor:

Wkrótce ruszy remont ul. Fabrycznej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (31 sierpnia) Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej podpisał umowę z wykonawcą zadania Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Dębicy.

Inwestycja wykonana zostanie w ramach projektu pn.: „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”.

- Koszt przebudowy wyniesie ponad 570 tys. zł. Termin zakończenia prac: 60 dni od dnia podpisania umowy - czytamy na stronie urzędu. 

Wyremontowany zostanie odcinek o długości ok. 258 m, od granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej do końca istniejącego zjazdu na parking. Prace obejmują: m.in.: rozebranie istniejącej jezdni z bloczków betonowych, zabezpieczenie istniejących sieci rurami ochronnymi, wykonanie nowej podbudowy i warstw konstrukcyjnych drogi oraz nawierzchni bitumicznej, odwodnienie i odprowadzenie wód z drogi oraz budowę lewostronnego chodnika o szerokości 2 m.  Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Żytnią w celu poprawy jego geometrii. Za skrzyżowaniem zbudowane będą miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Dodatkowo powstanie zadaszona wiata ze stojakami na rowery.

W ramach przedsięwzięcia wykonane zostanie oświetlenie. Na ul. Fabrycznej zamontowanych będzie 5 słupów oświetleniowych wzdłuż drogi oraz 2 słupy oświetleniowe wzdłuż parkingu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.