Reklama

Wkrótce Park Niepodległości w Kolbuszowej nabierze kształtów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wykonawca podpisał już umowę z gminą Kolbuszowa. Teraz tylko czekać na rozpoczęcie prac.

- Wkrótce ruszą prace przy budowie Parku Niepodległości. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę pierwszego zadania. W piątek (23 kwietnia) podpisano umowę z firmą budowlaną Rembisz z Zielonki, która wykona roboty budowlane

- informują przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. 

Koszt tego zadania to prawie 1,4 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Kolbuszowa, współfinansowanego ze środków UE.

Zakres prac obejmuje między innymi budowę ciągów komunikacyjnych i placów utwardzonych, budowę alejki reprezentacyjnej, wykonanie sieci energetycznej do zasilania elementów wyposażenia parku oraz oświetlenia terenu. W planach ułożenie sieci teletechnicznej monitoringu wizyjnego, wykonanie  zbiornika  wodnego i budowa sieci wodno-kanalizacyjnej.

Na wykonanie Parku Niepodległości do tej pory wydanych zostało około 60 tys. zł. Kwota ta została przeznaczona na projekt zieleni parkowej, prace geodezyjne, odwodnienie działek, wykonanie postumentu oraz zamontowanie tablicy pamiątkowej (z datą, kiedy to posadzono 100 dębów) i informacyjnej. 

- Utworzenie parku jest formą uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stworzy mieszkańcom miejsce rekreacji i wypoczynku

- wyjaśniali jeszcze w 2018 roku na naszych łamach przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

 Wspomniane dęby sadzili m.in. samorządowcy, duchowni, działacze społeczni. Uroczystość zorganizowana została 6 października 2018 roku. Każde drzewko zostało oznaczone numerem, aby było wiadomo, kto je posadził.

Jak trafić?

Z drogi relacji Kolbuszowa - Niwiska trzeba skręcić w kierunku kościoła Brata Alberta. Następnie po 200 metrów, za świątynią, skręcić w lewą stronę, w ul. Malwową. Po przejechaniu 170 m skręcić w prawo i dalej prosto (ul. Astrową), do celu zostało około 300 metrów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy