Reklama

Wigilia po raz szósty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wigilia po raz szósty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę (17 grudnia), czyli na tydzień przed Wigilią, opłatkiem na kolbuszowskim rynku będą mogli połamać się mieszkańcy i lokalni samorządowcy.

Tradycyjnie już spotkanie przy wigilijnym stole poprzedzi msza święta w kolbuszowskiej kolegiacie. Po niej, około godz. 13, wszyscy zgromadzą się na rynku. Po wspólnej modlitwie zebrani połamią się opłatkiem i złożą sobie życzenia, a następnie zasiądą do stołu. Oczywiście królować będą na nim typowe potrawy wigilijne, które przygotują mieszkańcy, Caritas, PKPS, panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalni przedsiębiorcy. 

W czasie smakowania krokietów, pierogów i barszczu grzybowego zgromadzeni będą mogli posłuchać kolęd. Organizatorzy specjalnie na ten dzień zaplanowali także dodatkowe atrakcje. Będzie można między innymi podziwiać bożonarodzeniową szopkę, zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby, a także oglądnąć występy kolędników. - O oprawę muzyczną zadba Grupa Folklorystyczna Seniorów "Ziemia Podkarpacka", zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej oraz uczniowie klasy wokalnej Marioli Szypuły - wylicza Andrzej Selwa z działu promocji urzędu miejskiego. 

Mieszkańcy w tym roku będą mogli podziwiać także 10-metrową choinkę, która pojawi się na kolbuszowskim rynku. - Każdego roku staramy się, aby czymś zaskoczyć naszych mieszkańców. W tym roku taką nowością będzie 10-metrowa choinka, którą już dziś planujemy zamontować na rynku - powiedział nam w poniedziałek (4 grudnia) Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - W tym roku mieszkańcy miasta będą mogli dostrzec także dodatkowe ozdoby świąteczne. Na jednym z rond pojawią się aniołki - dodał włodarz gminy.

Wigilia, podobnie jak we wcześniejszych latach, nie jest kierowana wyłącznie do osób potrzebujących i samotnych. - Mogą w niej wziąć udział wszyscy mieszkańcy Kolbuszowej – zapewnia Andrzej Selwa z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE