Reklama

Wiesz, że czeka cię wymiana prawa jazdy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wiesz, że czeka cię wymiana prawa jazdy? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, ale zgodnie z odpowiednimi uregulowaniami prawnymi wszystkich czeka wymiana praw jazdy. Zarówno tych, którzy otrzymali je na czas określony jak i tych, którzy otrzymali je bezterminowo. Pandemia koronawirusa zmieniła jednak zasady, poniżej podpowiadamy co robić.

W Polsce przez dziesiątki lat obowiązywały przepisy,  według których otrzymywało się prawo  jazdy bezterminowo, czyli można powiedzieć dożywotnio.  Do dziś też setki tysięcy starszych osób nosi w swoich portfelach taki dokument.

20 stycznia 2013 roku weszły przepisy, według których prawo jazdy można było otrzymać maksymalnie na 15 lat, a w przypadku przeciwskazań zdrowotnych najczęściej wad wzroku na krótsze okresy 5-10 lat, a w skrajnych przypadkach nawet tylko roku.

Jednocześnie wprowadzono zasadę o (...)  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy