Reklama

Reklama

Wielkie święto w Majdanie Królewskim |NASZ PATRONAT|

Opublikowano: 3 września 2019 22:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku sołectwo obchodzi jubileusz 225 lat oświaty. Uroczystości zorganizowane zostaną w najbliższą niedzielę (8 września). Co w programie?

- Nasza placówka to najstarsza szkoła w gminie – zaznacza Marta Godek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Majdanie Królewski. - To szkoła pokoleniowa, do której uczęszczali już nasi praprapradziadkowie i kolejne pokolenia zapisywały karty historii majdańskiej oświaty, aż do czasów współczesnych – dodaje nasza rozmówczyni.

Obchody jubileuszu, na które dyrekcja zaprasza absolwentów i przyjaciół szkoły, rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą. Po nabożeństwie wszyscy uroczyście przemaszerują do budynku podstawówki przy ul. Jagiellońskiej. Tam, po odsłonięciu pamiątkowej tablicy, w hali sportowej nastąpi część oficjalna, podczas której zaprezentowany zostanie pokaz multimedialny obrazujący historię majdańskiego szkolnictwa. 

- Przeplatany on będzie tańcami i śpiewem naszych uczniów. Około godz. 15 na podwórku szkolnym rozpocznie się Piknik Rodzinny - będą zjeżdżalnie, zabawy z animatorami, koniki itp. oraz pyszne jedzenie – zachęca Marta Godek. 

Podczas pikniku będzie można kupić wydaną specjalnie na tę okazję publikację nt. oświaty w Majdanie Królewskim. - Została ona poświęcona ludziom, którzy dbali o to, by majdańskie dzieci mogły uczyć się, aby zdobywały wykształcenie dające im klucz do lepszego życia – mówi dyrektor szkoły. 

Przedsięwzięcie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.