Reklama

Wielki sukces Gabrysi Kretowicz ze szkoły w Widełce

Opublikowano: ndz, 13 wrz 2020 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczennica VI Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce została laureatką ogólnopolskiej akcji „Serce Kapsuły Czasu”. 

Konkurs polegał na wyobrażeniu sobie świata za sto lat i jego opisanie, bądź pokazanie (np. namalowanie). Najlepsze prace w nagrodę miały zostać zamknięte w specjalnej Kapsule Czasu. Tak też się stało. 

W sobotę (5 września) w Krakowie, laureaci konkursu mogli obejrzeć uroczyste zamknięcie Kapsuły Czasu.

- Gabrysia Kretowicz wraz z rodziną wzięła udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Uczennica została  laureatką i otrzymała złoty certyfikat, dzięki temu jej praca w formie pisemnej i elektronicznej została zamknięta w kapsule

- mówi Renata Peret z SP w Widełce. 

 


 

Na tym nie koniec. Fragment opowiadania Gabrysi znalazł się na bilbordzie promującym konkurs. Oto on:

„Świat za 100 lat będzie inny, kapsuły, latające spodki, ubrania jak kostiumy z filmu science-fiction staną się codziennością. Kosmos zbliży się do nas, będzie na wyciągnięcie ręki.

Ale nie zmieni się jedno: dzieci! Wciąż będzie je fascynował świat, z przyjemnością i radością będą odkrywać nieznane zjawiska, a każde zdarzenie będzie miało wymiar niezwykłej  przygody.

Paczki superprzyjaciół, których połączy: przypadek, wspólna szkoła, zainteresowania czy chęć przeżycia przygody, będą zawsze istnieć. Bo przyjaźń za 100 lat wciąż będzie taka sama! Tego jestem pewna!”

 


TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

Był to kolejny sukces literacki Gabrysi. Uczennica szkoły w Widełce jest laureatką 35. Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w kategorii proza - o czym pisaliśmy TUTAJ. 

Zdobyła również wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literackim na „Krótką bajkę”.

Organizatorem konkursu była Fundacja TworzyMY Kraków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE