Reklama

Wielka przebudowa kanalizacji

Opublikowano:
Autor:

Wielka przebudowa kanalizacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ciągu najbliższych dwóch lat na terenie miasta powstanie około 15 kilometrów kanalizacji sanitarnej i blisko cztery kilometry kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy całej gminy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość – bez utrudnień w komunikacji się nie obędzie.

W ostatni piątek (14 lipca) w urzędzie miejskim podpisano dwie umowy na realizację kilku projektów związanych z porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Kolbuszowa. Podpisy, pod wielostronicowymi dokumentami, złożyli m.in. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, oraz Jan Przybyło, właściciel Firmy Usługowo-Handlowej "Telebud", odpowiedzialnej za wykonanie prac.

Praca na "czynnym" kanale
Pierwsza z podpisanych umów dotyczy przebudowy kanalizacji ogólnospławnej w zlewni ulicy Partyzantów na system kanalizacji rozdzielczej. W ramach tej inwestycji istniejący kanał kanalizacji ogólnospławnej zostanie zdemontowany i zostaną wybudowane nowe sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. – W sumie zrealizujemy budowę kanalizacji sanitarnej na łącznej długości nieco ponad 9220 metrów, przyłącza kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 2156 metrów i 3884 metry kanalizacji deszczowej – zaznaczył włodarz gminy.
Co ważne, realizacja robót będzie się odbywać na "czynnym" kanale. Co to znaczy? Otóż ścieki płynące istniejącą siecią ogólnospławną będą przepompowywane do nowych sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Stopniowo do nowych sieci będą przyłączani kolejni użytkownicy. Wartość tego zadania oszacowano na ponad 9,2 mln zł brutto. Zgodnie z planem inwestycja ma być gotowa do końca lipca 2019 r.

Więcej w 29 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE