Reklama

Więcej darmowych miejsc do parkowania na kolbuszowskim rynku

Opublikowano:
Autor:

Więcej darmowych miejsc do parkowania na kolbuszowskim rynku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie całe centrum Kolbuszowej zostanie objęte płatną strefą parkowania. Radni uchylili uchwałę w sprawie ustalenia opłaty za miejsca na Placu Wolności.

Z pewnością będzie to dobra wiadomość dla osób, które najwcześniej pojawiają się w centrum miasta. Rząd parkingu przy taksówkach i z drugiej strony rynku nie będzie objęty opłatą. Powód?

Mówiąc w skrócie chodzi o sposób rozliczenia pobieranych opłat. Część parkingu znajduje się w pasie drogi publicznej a część na działce gminy (płycie rynku). W pierwszym przypadku nie ma opodatkowania podatkiem VAT. W drugim już tak a co za tym idzie, oprócz biletu wydawanego przez parkomat, osobom parkującym powinny być wydawane paragony.

- Konsekwencja takiej formy sprzedaży nakłada na gminę szereg wymogów związanych z rozliczaniem wpłat dokonywanych przez osoby fizyczne - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Przypomnijmy, że opłaty za miejsca postojowe należy uiszczać od 18 listopada.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE