Reklama

PODKARPACIE: Sejmik Podkarpacki uchylił uchwałę "anty-LGBT"!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marsz Równości w Rzeszowie/Facebook

PODKARPACIE: Sejmik Podkarpacki uchylił uchwałę "anty-LGBT"! - Zdjęcie główne

foto Marsz Równości w Rzeszowie/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli stanowisko pod nazwą "Podkarpacie jako region tolerancyjny", które jednocześnie uchyla uchwałę "anty-LGBT". Przed głosowaniem odbyła się merytoryczna debata, trwające prawie trzy godziny. Co mówili obecni na sali radni, posłowie i zaproszeni goście?

Większością 18 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego uchylili uchwałę "anty-LGBT".  Głosowanie poprzedziła debata. 

Dlaczego uchyla się uchwałę "anty-LGBT"?

- Unia Europejska, bez żadnych ostrzeżeń, zablokowała nam dwa miliony złotych w ramach Funduszy Norweskich. Bez żadnej możliwości złożenia odwołania, bez decyzji. Kilka miesięcy później do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło pismo ostrzegawcze, mówiące, że istnieje konieczność uchylenia uchwały z 2019 roku (anty-LGBT - przyp. redakcja). Jeżeli uchwała uchylona nie zostanie, to stracimy unijne pieniądze.

- mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. 

- Mając na uwadze pełną odpowiedzialność za budżet województwa, zarząd województwa, przedkłada niniejsze stanowisko, żebyśmy (...) CZYTAJ DALEJ>>>

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy