Reklama

W programie nie ma jeszcze drogi ekspresowej - obwodnicy Kolbuszowej

Opublikowano: sob, 4 sty 2020 10:00
Autor:

W programie nie ma jeszcze drogi ekspresowej - obwodnicy Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiat kolbuszowski i tarnobrzeski mają już zatwierdzone koncepcje budowy drogi S9. Jak do tematu odnosi się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad?

Trakt miałby być idealną trasą Rzeszów - Warszawa i jednocześnie byłby prawdziwą dużą obwodnicą Kolbuszowej. Realnym terminem powstania "ekspresówki" ma być rok 2030. Będzie to droga szybkiego ruchu o parametrach drogi ekspresowej. Zarządcą i inwestorem ma być Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

W sprawie nowej drogi zorganizowano spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele gmin, przez które miałaby ona przechodzić. Wyjątkiem w tym przypadku jest gmina Niwiska, której nie objąłby nowy trakt. Z koncepcji wynika, że najmniej "dotkniętymi" przez drogę szybkiego ruchu byłyby gminy Raniżów i Kolbuszowa. 

Roszczenia mieszkańców 

Swoją wizję przebiegu nowej drogi, która miałaby się łączyć, z traktem wybudowanym w naszym powiecie, przygotował również powiat tarnobrzeski. Z kolei powiat rzeszowski nie zamierza iść w ślady sąsiadów. Jak powiedział nam Bogdan Kobiernik, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie, powiat rzeszowski nie przygotowywał żadnej koncepcji dotyczącej powstania drogi S9. 

- Nie wiem, czy inicjatywa ta była konsultowana między powiatami rzeszowskim, tarnobrzeskim i kolbuszowskim - zaznaczył nasz rozmówca. Dodał on również, że organem właściwym przy ustaleniu przebiegu tej drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Nasz rozmówca podkreślił również, że powiat rzeszowski nie jest w żaden sposób organem właściwym do wykonania koncepcji tej drogi. Powiaty tarnobrzeski i kolbuszowski poprowadziły tę drogę przez tereny niezabudowane. W powiecie rzeszowskim sytuacja wygląda inaczej. Jako przykład zastępca dyrektora Kobiernik podał autostradę A4, gdzie teren przy niej jest bardzo zabudowany. Przedstawiciel rzeszowskiego zarządu dróg zauważa dodatkowo, że jeżeli powiat rzeszowski przygotowałby taką koncepcję, to mogłyby pojawić się roszczenia mieszkańców. - Należałyby się zastanowić, gdzie ona miałaby się łączyć. Z autostradą A4 czy z drogą ekspresową S19 - skwitował. 

Wszystko w programie 

Co o ekspresowej drodze mówi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie? - Otrzymaliśmy pisma w sprawie budowy drogi krajowej nr 9 nowym śladem, m.in. od Zarządu Powiatu w Kolbuszowej - mówi Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA. 

- Obecnie GDDKiA nie prowadzi żadnych prac projektowych związanych z nowym przebiegiem drogi krajowej nr 9. GDDKiA jako zarządca sieci dróg krajowych, dróg ekspresowych oraz autostrad realizuje zadania wskazane w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. Na razie program ten nie przewiduje budowy tej drogi - zaznacza przedstawiciel generalnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Mickiewicz278

  Najlepiej by zacząć od węzła Rzeszów Zachód, gdzie jest już gotowy wylot. Choć przy jego budowie nie zakładano tam S9

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

   Mickiewicz278

   Dodam jeszcze, że przydało by się najlepiej byłoby ją zagiąć, by szła z Kolbuszowej do Mielca, a potem do Tarnobrzegu i Sandomierza. (Wylot na węźle Rzeszów Zach. widać na satelicie, więc trochę głupio by było to zmarnować). Szła by wtedy pewnie po zachodzie Kolbuszowej i wschodzie Mielca co połączyło by ok. 70 tys ludzi z resztą Polski i Europą dr... Rozwiń

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Mick278

    ups, przepraszam, że pierwsze zdanie trochę głupio wygląda ;-;

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Guru91

  Przydałaby się s9, ruch jest dość duży a s19 nie załatwi sprawy dojazdu do stolicy bo wylatuje się na prawym brzegu Warszawy. Trzymam kciuki za s9.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -2

  Tika

  Ten kto to na tej mapce namalował czerwoną kreskę nie ma pojęcia o strategicznych planach drogowych w regionie. Nikt w województwie nie kiwnie palcem za tym, aby przez Kolbuszową przebiegała droga szybkiego ruchu równoległa do S19 i to w odległości zaledwie 30km. Trasa S9 jest planowana bliżej Mielca (może zahaczyć ew. o Przyłek lub przy dobrych uk... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +6 / -1

  Remy

  Mi to bardziej przypomina obwodnicę Cmolasu ?

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Kri

  GDDKiA drogi nam nie wybuduje sama z siebie. Zadaniem samorządów jest zgłoszenie takiej potrzeby. Za tym powinny iść petycje i działania lokalnych polityków. Tereny się wyludniaja a przemysł rowija słabo. Jeśli ma coś w tym rejonie się dziać to S9 jest konieczna i temat powinien być priorytetem dla lokalnych włodaży.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Dzieg

  Zbudują ale ścieżkę rowerową s9 i to będzie największą obwodnica Kolbuszowej hahahah

 • 2 lata temu | ocena +15 / -4

  Bobek

  Dlaczego wszyscy uparli się na obwodnicę czy S-kę omijającą Kobuszową od wschodu? Lepszym rozwiązaniem byłoby rozpocząć przebieg S9 od węzła S19/A4 w Świlczy na północ pomiędzy Mielcem a Kolbuszową.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Pucek

  A kto się spodziewał ze w końcu będzie obwodnica? GDKiA nawet o tym nie pomyślało ale powiaty zbudują do 2030... Głupi i głupszy ciąg dalszy