Reklama

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, między baziami a leszczyną natknęliśmy się na... [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wiosna nieśmiało zagląda do naszych okien. Coraz cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do wyjścia na spacer do lasu. Jednak wchodząc do niego, często możemy natknąć się na niemiłą niespodziankę. Tak było i tym razem.

Marzec to miesiąc, w którym przyroda powoli budzi się do życia. Las do idealne miejsce na jej obserwację. Już teraz możemy zaobserwować wyrastające bazie, czy kwitnącą leszczynę. Są jednak i takie miejsca, gdzie topniejący śnieg odkrywa nie tylko pierwsze oznaki wiosny.

Śnieg i zima powoli idą w zapomnienie, a spacer w lesie to idealnie spędzony czas. Las powinien kojarzyć się z czystością, świeżym powietrzem i przyrodą, która rozkwita.

Coraz częściej zamienia się on jednak w jedno wielkie śmietnisko. Jest to wina ludzi, którzy nie szanują przyrody i wyrzucają lub pozostawiają w nim śmieci. Butelki, szkło, plastik, stare opony, a nawet pampersy - na takie przykre znaleziska możemy natchnąć się w lesie. 

Przypomnijmy, że zaśmiecanie lasu jest karalne i surowo zabronione. 

- Nie traktujcie lasu jak wysypiska śmieci

- apelują leśnicy.

Jak dodają to jak będzie wyglądał las, zależy tylko od nas samych. Do redakcji Korso coraz częściej Czytelnicy podsyłają zdjęcia "dzikich wysypisk śmieci".

Policjanci przypominają, że wyrzucanie śmieci do lasu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną do 5 tys. złotych lub karą aresztu. Wyrzucenie śmieci do lasu może również zostać zakwalifikowane jako przestępstwo w myśl art. 183 Kodeksu Karnego, który stanowi, że: „Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi (…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy