W ostatnich dniach lekkoatleci Tiki-Taki Kolbuszowa uczestniczyli w pięciu imprezach biegowych - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIJedna z najzdolniejszych wychowanek Bogdana Karkuta - Monika Węgrzyn - po sukcesach w Bielsku-Białej ponownie z sukcesami wystartowała, dzień po dniu (sobota, niedziela), w dwóch biegach górskich.

Najpierw w sobotę wystartowała w Biegu na Ślężę (w Sobótce koło Wrocławia), gdzie na bardzo trudnej, wiodącej non stop pod górę, trasie rozegrano mistrzostwa Polski seniorów w biegach górskich na krótkim dystansie (5 km).

- Monika zdecydowanie zwyciężyła w kategorii juniorek do lat 19, pokonując drugą zawodniczkę, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski Annę Szpoton z Opoczna, aż o cztery i pół minuty – cieszył się trener Karkut.

Wróciła z mieczem

Dzień później w Tarnowie powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces i zwyciężyła w Biegu na Zamek. Tam tradycyjnie  nagrodą główną był naturalnej wielkości miecz rycerski Spycymira. - Nie miała sobie równych i na 7,5-kilometrowej, bardzo wymagającej, górskiej trasie pokonała drugą kobietę o niemal 6 minut – zaznaczał Karkut.

Warto dodać, że po biegu na Ślężę Monika została liderką klasyfikacji Ligi Biegów Górskich wśród juniorek. Na koniec sezonu klasyfikuje się zawodników wedle zdobytych punktów z dwunastu najlepszych dla danego zawodnika biegów. - 27 lipca Monika wystartuje w  Międzygórzu w Sudetach w Mistrzostwach Polski juniorów w biegach górskich, które będą eliminacjami do Pucharu Świata do 18 lat, który rozegrany zostanie 24 sierpnia we włoskiej miejscowości Susa – zaznacza Karkut.

W sobotę, 18 maja, rozegrano w Przemyślu mistrzostwa Podkarpacia dzieci (zawody pod nazwą: LA dla każdego), gdzie wystartowała kilkunastoosobowa ekipa najmłodszych lekkoatletów Tiki-Taki. Podopieczni trenera Jacka Żądło wywalczyli tam 3 medale. Złoto zgarnął Bartek Sawuła na dystansie 100 metrów przez płotki, srebrny medal Jakub Kobylarz na dystansie 300 metrów oraz srebrny Karolina Korzępa na 80 metrów przez płotki. - Jeszcze lepiej, jeśli chodzi o zdobycz medalową, poszło naszym juniorom młodszym w Stalowej Woli, gdzie rozegrano mistrzostwa Podkarpacia w tej kategorii wiekowej – opisywał Karkut.

Mocna sztafeta

Srebro zdobyła powracająca po kontuzji Magdalena Niemczyk. - O tysięczne setne sekundy przegrała złoto z najlepszym w tym roku czasem na 100 metrów (12,31) – podkreślał trener Tiki-Taki. Również srebrne medale zdobyli: młodzik Wiktor Zięba na 1500 metrów (4 minuty, 30 sekund) oraz sztafeta chłopców (4x100 metrów): Bartek Sawuła, Wiktor Zięba, Jakub Chudzik i Eryk Burkiewicz. Brąz na 400 metrów z bardzo dobrym czasem (54,63) zdobył również jeszcze młodzik Jakub Chudzik.

- Piątą imprezą, w jakiej wzięliśmy udział, był sobotni Memoriał Trenerów w Krakowie – wspomina Karkut. Magdalena Niemczyk zajęła tam drugie miejsce na 100 metrów (12,37), Wiktoria Wrońska była piąta na 400 metrów z bardzo dobrym czasem (57,70). Szymon Zięba był szósty na 800 metrów (1,53,37). Eryk Burkiewicz dystans 200 metrów ukończył z nowym rekordem życiowym (24,08). W najbliższy weekend naszych zawodników zobaczymy podczas mistrzostw Podkarpacia młodzików (do 16 lat) w Przemyślu.