Reklama

Reklama

W mikrofirmach płacą najgorzej

Opublikowano: pt, 8 sty 2021 15:31
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W mikrofirmach płacą najgorzej - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Według danych Głównego Urzędu Statystycznego średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej wyniosło w 2019 roku 4920 zł (GUS dane o wynagrodzeniach podaje z dużym poślizgiem, a te z 2019 roku są najświeższe).

Reklama

Jak GUS podaje, dane o średnim wynagrodzeniu w Polsce wielu się dziwi skąd takie kwoty, kto tyle zarabia?  Wyjaśnijmy więc, że średnie wynagrodzenia, które podaje GUS, dotyczą firm małych, średnich i dużych, które są zobowiązane do przedkładania odpowiednich sprawozdań finansowych. Nie dotyczą mikrofirm, które zatrudniają do 9 pracowników,  i w których zarobki są dużo niższe od firm większych,  mających większy potencjał. A  w Polsce w mikrofrmach pracuje 4,23 mln osób.

 

Oczywiście GUS przygotowuje także raporty o mikrofirmach.  Najnowszy ukazał się  w końcówce grudnia ubiegłego roku i  wiele on  wyjaśnia. Takie  firmy  płaciły średnio swoim pracownikom  w 2019 roku tylko (...)

  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.