Reklama

W Majdanie Królewskim będą ubijać masło. W najbliższą niedzielę, w ogrodach parafialnych odbędzie się piknik rodzinny

Opublikowano:
Autor:

W Majdanie Królewskim będą ubijać masło. W najbliższą niedzielę, w ogrodach parafialnych odbędzie się piknik rodzinny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, w ogrodach parafialnych w Majdanie Królewskim odbędzie się piknik rodzinny.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 przy kościele parafialnym w Majdanie Królewskim.

Na scenie wystąpi kapela z Huty Komorowskiej, która zaprezentuje muzykę ludową i biesiadną. Koło gospodyń wiejskich z Majdanu Królewskiego przedstawi potrawy  regionalne, które będą połączone z degustacją.

W programie pikniku przewidziano także występ Teatru Maska z Krakowa, który zaprezentuje spektakl "Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce".

Oprócz tego, przedstawione zostaną także staropolskie obrzędy, jak na przykład ubicie masła w tradycyjnej maselnicy czy wyciskanie soku z jabłek starodawną metodą. Będzie też  degustacja, pokaz wyrobów rękodzielniczych, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe z animatorem oraz wielopokoleniowa integracja przy wspólnej zabawie. Wstęp na imprezę wolny.

Organizatorami pikniku są proboszcz parafii w Majdanie Królewskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE