Reklama

W Kopciach muzyka łączy pokolenia

Opublikowano: śr, 21 wrz 2016 05:00
Autor:

W Kopciach muzyka łączy pokolenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Założona niespełna pięć lat temu Orkiestra Dęta z Kopci z roku na rok się rozrasta i szuka nowych okazji do występów. O początkach i charakterystyce zespołu rozmawialiśmy z Ewą Śliwińską, kapelmistrzem orkiestry.

Pierwotnie orkiestra składała się z ośmiu osób. Pierwszy skład tworzyli: Ewa Śliwińska, Małgorzata Sobala, Józef Bieleń, Michał Grosiak, Edward Serafin, Jan Marut, Dariusz Rembisz, Wojciech Sobala. Wtedy zespół grał głównie w czasie mszy. Próby odbywały się w salce katechetycznej. Ówczesny proboszcz wysłuchiwał i angażował muzyków w pracę przy kościele, przede wszystkim w parafialnych uroczystościach.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.