Reklama

W Kolbuszowej 27-letnia kobieta podtruła się czadem. Jej partner znalazł ją w łazience

Opublikowano:
Autor:

W Kolbuszowej 27-letnia kobieta podtruła się czadem. Jej partner znalazł ją w łazience - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (3 marca) służby ratunkowe interweniowały w jednym z domów na terenie Kolbuszowej. Młoda kobieta, podczas kąpieli, straciła przytomność i upadła.

Dyżurny kolbuszowskiej jednostki policji został poinformowany o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w sobotnią noc (3 marca). Po otrzymaniu zgłoszenia policja i straż pożarna udały się do jednego z domów na terenie Kolbuszowej.

Niepokojący odgłos

Mundurowi ustalili, że młoda kobieta, podczas kąpieli, straciła przytomność i upadła. W łazience znajdował się piecyk gazowy.

- Mieszkający z nią mężczyzna, słysząc niepokojący odgłos, wszedł do łazienki i zobaczył leżącą na podłodze 27-latkę. Powiadomił pogotowie ratunkowe i inne służby - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. - Przytomna kobieta została zabrana do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu - dodaje przedstawicielka policji.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Cichy zabójca

Policja apeluje do mieszkańców o czujność. - Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Dokładnie sprawdzajmy więc instalacje wentylacyjne oraz korzystajmy z urządzeń ostrzegających o stężeniu tlenku węgla - przypomina Jolanta Skubisz - Tęcza.

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, w temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, który ma bardzo silne własności toksyczne. - Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, śpiączkę, a nawet zgon - dodaje przedstawicielka KPP w Kolbuszowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE