Reklama

Reklama

W Hucie Przedborskiej otwarto dzienny dom seniora

Opublikowano: ndz, 4 lut 2018 11:57
Autor:

W Hucie Przedborskiej otwarto dzienny dom seniora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Codziennie, nieodpłatnie dowożonych jest do niego 15 mieszkańców gminy Kolbuszowa, którzy mają minimum 65 lat

Reklama

Swój drugi dom w placówce znalazło 11 pań i 4 panów. Są to mieszkańcy Kolbuszowej, Zarębek, Kłapówki, Widełki, Kupna, Przedborza, Domatkowa i Bukowca. Wiek to najważniejsze kryterium, które należy spełnić, aby do domu seniora się dostać. Rekrutację prowadzi Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Seniorzy, którzy już teraz spędzają czas w placówce w Hucie, mają do dyspozycji m. in. salę spotkań i jadalnię. Jest również świetlica z telewizorem oraz komputerem i miejsce, gdzie można zdrzemnąć się na swoim łóżku. W odrębnej sali prowadzona jest rehabilitacja.

Placówka jest czynna osiem godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Wszystkim osobom zapewniony jest ciepły posiłek oraz bezpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do Huty Przedborskiej i z powrotem.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -1

    Julia

    Nad 15-toma starszymi osobami czuwa na zmianie aż.... 1 (jeden!) opiekun. Gdyby się przytrafiło zwykłe omdlenie to ....? No własnie co??? No przecież sprawnym seniorom się nic nie przytrafi. No ale gdyby .... to niestety ani wózka inwalidzkiego, żeby osobę posadzić, ani tel. żeby zadzwonić na pogotowie. Takie dzisiejsze jewropejskie standardy....