Reklama

W Hucie Komorowskiej wystąpi Karpiel-Bułecka

Opublikowano: czw, 30 lip 2020 21:50
Autor:

W Hucie Komorowskiej wystąpi Karpiel-Bułecka  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z powodu pandemii niektóre imprezy zostały przełożone. Tak też się dzieje w przypadku Huty Komorwskiej, gdzie na 12 lipca zaplanowano duże wydarzenie.

Biesiada Regionalna, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej, odbędzie się nie w tym, a w następnym roku, dokładnie 26 czerwca 2021. Zabawa fundowana jest przez projekt grantowy w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Siedlisko". 

Program

Cały harmonogram imprezy będzie taki, jaki miał być tego roku. Występować miała "Kapela z Huty", koło gospodyń "Dworzanki" oraz miejscowe kapele. Gwiazdą wieczoru miał być Stanisław Karpiel - Bułecka wraz z zespołem Future Folk. Na występ gwiazdy pozyskano środki z Fundacji PZU. Zaplanowane były również atrakcje dla dzieci: gry oraz słodycze. Rozmawialiśmy w tej sprawie z prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Komorowskiej, Ewą Kopeć.

- Trochę jest nam przykro, że nie udało się zrealizować tych planów w zakładanym terminie, ale cieszy nas fakt, że można było przełożyć Biesiadę Regionalną na przyszły rok.

Umowy na realizację projektów są tak skonstruowane, że organizacja wydarzenia może odbyć się w czerwcu przyszłego roku. To się nawet dobrze składa, ponieważ będziemy świętować wtedy 30- lecie naszej parafii w Hucie Komorowskiej

- tłumaczy.

W tym roku

Natomiast w sierpniu możemy liczyć na inne wydarzenie w miejscowości. Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej zaplanowało organizację "Koncertu z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej". Wystąpi Kapela z Huty w kościele w Hucie Komorowskiej. W repertuarze zagoszczą utwory patriotyczne i religijne w ludowej aranżacji.

- Jeżeli sytuacja epidemiczna i zaostrzenia z nią związane nie staną na przeszkodzie, koncert odbędzie się 15 sierpnia. Środki na ten cel pozyskaliśmy w Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty kulturalnej

- informuje prezes stowarzyszenia.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy