Reklama

W gminie Raniżów zostało sporo pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

W gminie Raniżów zostało sporo pieniędzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Remont drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej jest coraz bliżej końca. Zadanie pochłonie jednak mniej pieniędzy niż przewidywano, kiedy ogłaszano przetarg.

Przypomnijmy, że zadanie polegające na remoncie drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, zgodnie z zapisem zamieszczonym w ogłoszeniu o przetargu, ma być gotowe do końca listopada 2019 roku.

 

Po połowie

Przetarg na tę inwestycję został ogłoszony w kwietniu tego roku. Szacowano wtedy, że inwestycja będzie kosztować ponad 4,7 mln złotych.

50 procent kosztów zadania miała ponieść gmina Raniżów. Radni zabezpieczyli na ten cel w budżecie gminy Raniżów na 2019 rok niespełna 2 mln 400 tys. zł.  Druga połowa (również niecałe 2 mln 400 tys. zł) miała zostać spłacona z dofinansowania, które udało się pozyskać powiatowi kolbuszowskiemu na ten cel.

Po otwarciu ofert okazało się jednak, że zadanie będzie tańsze niż przewidywano.

 

Jednak taniej

Zarząd Dróg Powiatowych, który ogłosił przetarg na to zadanie, wybrał na jego wykonawcę  Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Firma ta, spośród w sumie 10 biorących udział w przetargu, wyceniła inwestycję najtaniej, bo dokładnie na 3 mln 984 tys. 370 zł.

Radni gminy Raniżów zapoznali się podczas ostatnich obrad z projektem uchwały dotyczącym zmiany uchwały własnej w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na realizację tego zadania. -  Projekt tej uchwały związany jest ze zmianą aneksu podpisanego z powiatem kolbuszowskim. Zmienia się kwota dofinansowania na kwotę 1 mln 992 tys. 185 zł - wyjaśniła Małgorzata Puzio, skarbnik gminy Raniżów.

Pozytywna opinia

Głos w dyskusji zabrał Bronisław Pruś, przewodniczący komisji finansów i inwestycji. -

Tak jak już wszystkim doskonale wiadomo, koszt zadania polegającego na remoncie drogi w Woli Raniżowskiej wyniesie 3 mln 984 tys. 370 zł, z czego my (gmina Raniżów - przyp. red.) płacimy połowę tej kwoty, czyli dokładnie 1 mln 992 tys. 185 zł. Tę sumę musimy zabezpieczyć na pokrycie tej inwestycji - wyjaśnił. - Wcześniej mieliśmy zabezpieczoną w budżecie wyższą sumę, bo prawie 2 mln 400 tys. zł, a teraz są niecałe dwa miliony - przypomniał radny i dodał, że wszyscy członkowie komisji pozytywnie zaopiniowali tę uchwałę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE