Reklama

W gminie Majdan Królewski wciąż bronią się przed podwyżką

Opublikowano:
Autor:

W gminie Majdan Królewski wciąż bronią się przed podwyżką  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdański samorząd po raz drugi unieważnił przetarg na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych. Nowy przetarg ma zostać ogłoszony lada moment.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci gmina ogłosiła początkiem października.

W terminie wyznaczonym do składania ofert wpłynęła oferta tylko jednej firmy. FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. wyceniła usługę polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu śmieci na ponad 2 miliony 97 tysięcy złotych. Jak okazało się przy okazji otwarcia ofert, gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie  nieco ponad 814 tysięcy złotych, a więc o ponad milion złotych mniej, niż zaproponował oferent. W związku z tym (24 października)  gmina Majdan Królewski unieważniła przetarg na to zadanie.

 

Na jeden rok

 31 października ogłoszono powtórny przetarg. Jak podkreślił podczas jednej z ostatnich sesji Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, ogłoszenie o przetargu zostało zmodyfikowane. - Został zmieniony proponowany okres, jeśli chodzi o odbiór tych odpadów. Chcemy wyłonić wykonawcę na czas jednego roku - na cały rok 2019 - wyjaśnił. (Wcześniejszy przetarg przewidywał, że wykonawca będzie odbierał śmieci od mieszkańców przez dwa lata).

W piątek, 9 listopada, w Urzędzie Gminy w Majdanie Królewskim otwarte zostały złożone oferty. Tym razem do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Sokołowie Małopolskim wycenił zadanie na 926 tysięcy złotych. Drugą ofertę złożyła firma Dezako z Dębicy, która koszt zadania wyceniła na 810 tys. zł. Jak dowiadujemy się ze zbiorczego zestawienia ofert, samorząd zamierzał jednak przeznaczyć na to zadanie 407 tys. zł.

 Jak powiedział nam w ubiegły piątek (16 listopada) Jerzy Wilk, włodarz gminy Majdan Królewski, decyzję na temat tego, czy przetarg po raz kolejny unieważniać czy go rozstrzygać, chciałby podjąć razem z radnymi nowej kadencji, podczas poniedziałkowej sesji (19 listopada). Jaką decyzję radni i wójt podjęli na ostatniej sesji? - Była mowa na sesji na ten temat i rada wyraziła stanowisko, żeby unieważnić procedurę poprzetargową, o ile jest to możliwe, i tak zrobimy - stwierdził Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, i dodał, że lada moment gmina ogłosi nowy przetarg.

Cztery kolory

Jak wynika z przetargu, mieszkańcy będą segregować śmieci w specjalnie przeznaczonych do tego workach w czterech różnych kolorach. Do worka niebieskiego będą wrzucać papier. W żółtym worku będą znajdować się metale i tworzywa sztuczne. Worek zielony  będzie przeznaczony na szkło. Ostatni worek w kolorze brązowym będzie natomiast oznaczony napisem "Bio".

Firma realizująca zadanie przez cały czas trwania umowy zobowiązana będzie do wyposażania nieruchomości w worki  w  liczbie oddanych worków zebranych selektywnie odpadów lub zgodnie z  rzeczywistymi potrzebami mieszkańców.

Wykonawca zobowiązany będzie także, najpóźniej do 31 grudnia 2018 r., do  wyposażenia  w odpowiednie kontenery i pojemniki - Punktu Selektywnej Zbiórki  Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Rusinowie, znajdującego się na terenie oczyszczalni ścieków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE